Sağlık

SALON SPORLARI, DİJİTAL BAĞIMLILIĞIN İLACIC

SİVAS Cumhuriyet Üniversite Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü წევ Öğretim üyesi Ve Dijital Bağımlılıkla Mücadele Derneği Başkanı Prof. doktor Tunjai DilçiDijital konuları seven çocuklar için önerdikleri terapötik modellerin başında sporun geldiğini kaydederek, “İç ve dış mekan sporlarını öneriyoruz. Dönem, dijital ortamda geçirilen süreyi de artırdı. Uzmanlar, dijital bağımlılığı artırmak için çeşitli önerilerde bulundular. Dijital Bağımlılıkla Mücadele Derneği Başkanı Prof. Tuncay Dilci, çocuklar için salon sporlarının önemine vurgu yaparak, çocukların burada verimli zaman geçirebileceklerini vurguluyor.

Prof. Dijital bağımlılıkla mücadelede çocuklara önerdikleri terapi modelleri olduğunu söyleyen Dr. Dilthey, şunları söyledi:

“Bunlar arasında doğa sporları ve salon sporlarının yanı sıra türlerin yanı sıra holografik teknikler ve binicilik terapi ile başlayan türleri öneriyoruz. Salon sporu yapan çocuklarda laktik asit ifadesi bu yönde rahatlama sağlıyor. Özgüven geliştirin, verimli harcamalar yapın. bu tarafta daha rahat ve doğal bir ortamda, yaygın bağımlılıktan kaçınmak için, adrenalin ve dopamin gibi yaratıcı hormonal özellikleri olan dijital medyayı kontrol etmek her zaman imkansızdır. belli bilinçaltı.Bildiğimiz ve bildiğimiz spor salonlarına gidin.Çeşitli salon sporları yapmalarını tavsiye ediyorum.Çocuklar yoğun dijitalleşme nedeniyle dürtüsel rahatsızlıklar yaşayabilirler.Aslında spor müsabakaları bir iletişim aracıdır. Tamam bu harika. Öğretmen disiplini ile hem zihinsel hem de fiziksel olarak kendimize zarar vermeden bir tür duyguyu düzenleyebilme, bu alandaki şiddet içeren davranış ve duyguları kontrol altına alabilme gibi sportif faaliyetleri destekliyoruz. ”

“Hedefimiz gençlerin geleceği”

21 yıldır kickboksla ilgilenen 28 yaşındaki Micremin Güler, son dönemde çocuklarını dijital bağımlılıktan kurtarmak isteyen ailelerin kendilerine yaklaştığını belirterek, “Çocuklar bizim geleceğimiz, onları altınlarla görüyorum. Ana hedefimiz gençlerimizin geleceğidir. Aynı zamanda geleceğe yatırım yapıyoruz. Burada sadece kickboks – boks değil, insanlara ve ailelerine karşı davranışları da dıştan kurulur. Bu benim için çok önemli. Aile gelip benimle konuşuyor, “Oğlumun bir sorunu var. Çocukla konuşuyorum diyor, ne yapacağını söylüyorum. Eğitim disiplin gerektiriyor. Kesinlikle. Ailelerimizin tepkisi çok olumlu, “dedi.

Sporcularını evde de takip ettiğini kaydeden Güler, “Sokaklar gerçekten kötü, çocuklarımız spor salonlarında büyümek zorunda. Teknoloji çağındayız. Sporcularımın ebeveynleri tablet ve telefon bırakmıyor. ” veliler çok mutlu. “Dijital mesafe için spor yapılmalı.”

Spor salonunda spor yapan sporcular, evde boş zamanlarının tamamını bilgisayar başında geçirdiklerini ancak artık zamanlarının olmadığını ve antrenman nedeniyle spor yapmak istemediklerini, bu durumun ailelerini ve kendilerini mutlu ettiğini bildirdiler. .

SALON SPOR, dijital ek tedavi

SALON SPOR, dijital ek tedavi

SALON SPOR, dijital ek tedavi

SALON SPOR, dijital ek tedavi

SALON SPOR, dijital ek tedavi

SALON SPOR, dijital ek tedavi

SALON SPOR, dijital ek tedavi

SALON SPOR, dijital ek tedavi

SALON SPOR, dijital ek tedavi

SALON SPOR, dijital ek tedavi

SALON SPOR, dijital ek tedavi

SALON SPOR, dijital ek tedavi

SALON SPOR, dijital ek tedaviSALON SPOR, dijital ek tedavi

Haber Ajansı Demirören – Haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu