Teknoloji

ŞANLIURFA – Kovid-19 aşısında tek “kırmızı kent” Şanlıurfa’da STK’lardan duyarlılık çağrısı

Türkiye’de kırmızı kategoride yer alan tek şehir olan Ianlıurfa STK temsilcileri, bölgede 18 yaş ve üzeri kişileri en az bir doz Kovid-19 aşısı yaptırmaya davet etti.

18 yaş üstü yetişkinler için en az bir doz Covid-19 aşısı TürkiyeTürkiye’de kırmızı kategoride kalan tek şehir hangisidir? ŞanlıurfaTürkiye’deki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri bölge halkını aşıya davet etti.

Türkiye’nin kırmızı kategorideki tek ili Şanlıurfa’da vaka artışı nedeniyle hastane yoğun bakım ünitelerinin yoğunluğu devam ediyor. STK’lar bu resmi değiştirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Başta kendi üyeleri olmak üzere toplumun tüm kesimlerine ulaşmaya çalışan STK’lar, Şanlıurfa Valiliği’nin koordine ettiği aşı çalışmalarına, görevlendirdikleri araç ve gereçlerle destek veriyor.

Şanlıurfa Ticaret Odası (TSUTSO) Başkanı Halil Peltek, Kovid-19 ile mücadelenin ciddiye alınması gerektiğini ve önceki dönemde şansı yüksek olan İanlıurfa’nın Türkiye’ye gelmesi için herkesin aşılanması gerektiğini vurguladı. arzu edilen seviye. Yeniden

Peltek, 2 doz aşı yaptırdığını ve herhangi bir sorun yaşamadığını belirterek, “Şu anda Türkiye’nin en düşük aşılama oranındayız. Ianlıurfa, tarımda ve sanayide Türkiye’nin lokomotifi olacak bir şehir. O yüzden yukarıdaki tablomuz yok. Bizim için uygun.” Şanlıurfa’daki bin üyemizin bu beladan kurtulması için dikkatli olmamız ve Türkiye’ye yayılmaması için aşı olmamız gerekiyor. Aşı yapmazsak kendimize, çocuklarımıza ve çevremizdeki insanlara zarar veririz. Kesinlikle aşılara ihtiyacımız var. dedi.

Peltek, aşıyı yaygınlaştırmak için koğuşlarına kayıt yaptıran 15 bin üyeye ulaştıklarını, aşının önemini anlatan afişler hazırladıklarını ve şehrin farklı noktalarına asacaklarını söyledi.

“Bu veba”

İanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, yeni tip koronavirüsün tüm dünyada istenmeyen sonuçlar doğurduğunu hatırlatarak, kentin aşılamanın geri planda kalmasının üzücü bir durum olduğunu söyledi.

Kaia, aşı yaptırmayanların yüksek risk altında olduğunu ve bu durumda çevrelerini koruduklarını belirterek, bulaşıcı hastalıklarla mücadelenin tek yolunun aşılamadan geçtiğini vurguladı.

Huzurlu bir yaşamın aşı oranının artırılmasına bağlı olduğunu vurgulayan Kaia, şunları kaydetti:

“Koğuş olarak tüm üyelerimize aşının bir an önce yapılması gerektiğini bildirerek aşının faydalarını anlattık. Araçlarımızla da çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Kendisinin de iki doz aşı yaptırdığını ve herhangi bir yan etkisinin olmadığını kaydeden Kaya, “Aşıdan sonra içim rahatladı, korkardık. Artık işimize başladık. Bir an önce aşı olmamız gerekiyor. , bu bir veba.” .

“Söylentilere inanmayın”

Ianlıurfa İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem, yine de kırmızı kategoride yer almanın talihsizlik olduğunu söyleyerek herkesi aşı olmaya davet etti.

Gerem, aşı olmayanların da engel olabileceğini belirterek, “İanlıurfa’daki sivil toplum kuruluşlarını ve kardeşlerimizi bir an önce aşı olmaya çağırıyoruz” dedi. Tehdit oluşturuyor ve riskin insanların buraya gelmesini engellediği gerçeği. İki aşı yaptırdım ve aileme önerdim. Şu ana kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Bazı rivayetler var ama Şanlıurfa kardeşlerimiz bunlara inanmasın, bir an önce aşılarını yaptırsınlar. dedi.

Bu da turizmi etkiliyor.

Şanlıurfa Bölge Tur Rehberleri Odası Başkanı Maslum Çoban, kentin din ve kültür turizmi açısından önemli bir merkez olduğunu hatırlatarak, kentin aşılanma oranının düşük olmasının bölgeye gelmek isteyen turistleri olumsuz etkileyeceğini söyledi.

Şanlıurfa’nın bir sigara sektörü olan turizmden daha fazla yararlanabilmesi için aşı oranının artırılması gerektiğini vurgulayan Khoban, tüm vatandaşlara aşı çağrısında bulundu.

LANLIURFA - ıanlıurfa'daki STK'lardan tek çağrı
LANLIURFA - ıanlıurfa'daki STK'lardan tek çağrı
LANLIURFA - ıanlıurfa'daki STK'lardan tek çağrı
LANLIURFA - ıanlıurfa'daki STK'lardan tek çağrı
LANLIURFA - ıanlıurfa'daki STK'lardan tek çağrı
LANLIURFA - ıanlıurfa'daki STK'lardan tek çağrı
LANLIURFA - ıanlıurfa'daki STK'lardan tek çağrı

Kaynak: Anadolu Ajansı / Yasin Dikme

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu