Sağlık

Şanlıurfa’da aşı çalışmalarına destek veren köylüler çevresindekileri de teşvik ediyor

18 yaş üstü nüfusta en az bir yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yaptıran Türkiye’de son sırada yer alan Şanlıurfa’da köylüler, aşı için evlerine gelen sağlık gruplarına destek vererek çevrelerindeki vatandaşları aşı yaptırmaya teşvik ediyor.

18 yaş üstü nüfusta en az bir doz yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşısı TürkiyeSon yer ŞanlıurfaTürkiye’de kırsal kesimde yaşayanlar, aşı için evlerine gelen sağlık gruplarına destek veriyor ve çevrelerindeki vatandaşları aşı olmaya çağırıyor.

Janlıurfa Valisi tarafından koordine edilen bir sağlık kuruluşu ve daha fazlası Sen Kurumlar ve STK’lar aşılama oranlarını artırmak için çalışmalarına devam ediyor.

Sağlık ekipleri şehrin en ücra yerleşim yerlerindeki vatandaşlara giderek isteyenlere aşı yapıyor.

Köylüler, sağlık çalışanlarına fedakarlıklarından dolayı teşekkür ediyor ve çevredeki vatandaşlara “aşı olun” çağrısı yapıyor.

Sağlık çalışanları ve aşılı köyler de aşı konusunda çekincesi olan vatandaşlara güven veriyor ve aşı yaptırıyor.

İl sağlık müdürlüğü bünyesinde gezici aşı ekiplerine eşlik eden komutanlar, yatalak vatandaşlara aşı yaptırmak için ev ev dolaşırken, cami imamları da aşı gruplarının köye geldiğini anons ediyor.

Belediye aşısı

Karakafar ilçesine bağlı Calaflı köyü muhtarı Ahmet Badil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, köylülerin yaklaşık üç aydır imkanlarıyla mücadele ettiğini söyledi.

Calafli’de yaşayan insanların çoğunun aşılı olduğunu anlatan Badliu, şunları söyledi:

“Devletimiz, valimiz, sağlık ekibimiz hepsi kusursuz çalışıyor. Köylere sağlık çalışanları geliyor, herkesi camilerde açıklama yapmaya çağırıyoruz. Bu işin sonunda herkesin mutlu bir şekilde ayrılmasını istiyoruz. Sevincimiz değil melankoli. Cenazede taziye edemeyiz.” Vakit “Hadi aşılarını yapalım. Bu aşıyı tamamlayın. İkinci aşı oldum. Herkesi aşı olmaya davet ediyorum.”

Salkum ilçesine bağlı Bayok köyü sakini Ali Ginei, aşı için mahalleye gelen sağlık gruplarına da teşekkür etti.

Herkesi aşıya çağıran Gine, “Aşı sağlığımıza çok iyi geliyor. Tüm sağlık ekipleri tek tek köylere gidiyor. Köyümüzü aşı yaptırmaya davet ettiler. Tüm sağlık ekiplerinden Allah razı olsun, hepsi birbirinden iyi” dedi. Bu zor günlerde yanımızda. Aşı olursak yaşamaya devam edeceğiz.” Ve dayanışma.” Dedim.

Yenice’nin kırsal ilçelerinden birinde oturan Yusuf Turan, sağlık ekiplerinin ilçelerinde ikinci doz aşı yaptırdığını söyledi. Tanrı seni korusun. “dedi.

Şanlıurfa'da aşı çalışmalarına destek veren köylüler, çevrelerindekileri de teşvik ediyor.
Şanlıurfa'da aşı çalışmalarına destek veren köylüler de çevrelerindekileri cesaretlendiriyor.
Şanlıurfa'da aşı çalışmalarına destek veren köylüler, çevrelerindekileri de teşvik ediyor.
Şanlıurfa'da aşı çalışmalarına destek veren köylüler de çevrelerindekileri cesaretlendiriyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Rauf, Malta

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu