Teknoloji

Şanlıurfa’da pekmezli aşı teşviki

Melas aşı teşviki Şanlıurfa Şanlıurfa’da Balaklığ’da düzenlenen aşı kampanyası kapsamında Türkiye ortalamasının yüzde 55,4 altında Melas aşısı yapılanlara ücretsiz. Kimler aşılanır.

Şanlıurfa’da melas aşısının yaygınlaştırılması

Balkiligo’da aşı yaptıranlara Molisan ücretsiz

LANLIURFA – %55.4 aşılama oranı Türkiye Ianlıurfa’da ortalamanın altında seyreden aşı tanıtım kampanyası kapsamında aşılılara bir kutu melas hediye ediliyor.

Türkiye’de en az bir doz koronavirüs aşısı yaptıran kişi sayısı açısından Türkiye ortalamasının altında kalan Şanlıurfa’da aşıyı yaygınlaştırmak için çeşitli kampanyalar başlatıldı. Şehirde İl Sağlık Müdürlüğü başkanlığında bir gıda firması tarafından koronavirüs aşısı olan vatandaşlara pekmez bağışlanıyor. Tarihi ve turistik Balkılığ’da kurulan seyyar aşı makinesinde aşı için gelen vatandaşlar, kolonya, melas ve maske ile aşılarının ardından hediyeler aldı. Vatandaşlar, kentte salgınla mücadele eden tüm sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

“Aşı oranını artırmak istiyoruz”

“Bu kampanyanın amacı ıanlıurfa’yı kırmızı kategoriden çıkarmaktır. Biz de böyle bir çalışmanın içinde yer aldık. Milletimiz ve milletimiz. Bakanımızın dediği gibi ‘Gelin ıanlıurfa, ‘Halk aşı olun’ diyen vatandaşlar, Merak etmeyin bizde buna katkıda bulunmak istedik. Burada aşılı pekmezi veriyoruz. Keçiboynuzunun akciğerlere ve nefes darlığına faydaları var. Bir an önce bitmesini istiyoruz” dedi.

“Urfalılar Korona’ya teslim olmasın”

“Merhaba Urfalılar pes etmeyin” sloganıyla aşı için çağrıda bulunan vatandaşlardan Mehmed Demir, “Aşımızı aldık tilkimize verdiler teşekkürler. Olur Ianlıurfa güzel bir şehir, Fron Şimdi kırmızıya geçtik onu kendi ellerimizle değiştirmek zorunda kalacağız. “Gel aşını ol aşıdan korkma. “Urfalılar pes etmediler. Gelin aşınızı yaptırın. Aşısı olmayan vatandaşlarımız Balkılıgül’e aşı olsun, ondan sonra size tilki hediye etsinler” dedi.

Şanlıurfa'da melas aşısının yaygınlaştırılması
Şanlıurfa'da melas aşısının yaygınlaştırılması
Şanlıurfa'da melas aşısının yaygınlaştırılması
Şanlıurfa'da melas aşısının yaygınlaştırılması

Kaynak: Newslaş Haber Ajansı / Ahmet Kolzuz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu