Magazin

Seyfi Dursunoğlu’nun 60 yıllık dostu Garabet Baltaoğlu yeğenleri suçladı

Geçen yıl temmuz ayında vefat eden Saif Dursunoğlu Aka Huisuz Bakire, vefat etmeden önce mal varlığını Modern Yaşamı Destekleme Derneği’ne (ÇYDD) bırakmış, mirası almak isteyen yeğenleri Cemal Erhan Saidam ve Evren Saidam mahkemeye başvurmuştu. .

Bunun üzerine ÇYDD, taşınmazın tespiti için dava açtı. Noter vasiyeti varken yanında bulunan sanatçının 60 yaşındaki arkadaşı Garabet Baltaoğlu, davaya tanık olarak katıldı. Yeğenler, Baltaoğlu’nun zihinsel istikrarının araştırılmasını istedi. Son duruşmada mahkeme, Baltaoğlu’nun o sırada kullandığı ilaç ve hastane kayıtlarının incelenmesi için Adli Tıp Kurumu’na dosya gönderdi.

İnsanlar kendi zamanında başlar

Hürriyet’e ilk kez konuşan Garabet Baltaoğlu, davacının yeğenlerini sadakatsizlikle suçlayarak, “Safe Bay benim kardeşimdi ve ben onun sağ koluydum. Her yerde onunlaydım. Pazar günü, yardımcıları tatildeyken yalnız kalmasın diye. Sadece Goliz Hanım buluşacaktı.

Kendisine şikayette bulunanlar ne Safe Bay’i gördüler ne de ona bir bardak su ikram ettiler. Safe Bay bir gün antikalarını fotoğrafladı, “Onları Goliz’e vereceğim.” Evi Modern Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışladım” dedi.

İyi şanslar – dedim. Arabayı asistanına bıraktı. Bunu diğer arkadaşımızla yapmaya istekli oldum. Daha sonra canlı sorulduğunda, ifade vermek için notere gittim. Yeğenlerinin Safe Bay’den hoşlanmamaları, aksine ona zarar vermeleri talihsiz bir durumdur. Hakları olmadığı halde bu parayı istiyorlar. Tatili, Yeni Yılı bile tebrik etmediler. Yalvarırlar. Ancak, iyi donanımlı insanlar. “

bunu yapmak zorundayım

Garabet Baltaoğlu, “Akli dengesinin yerinde olmadığını” iddia eden iki yeğenine şu yanıtı verdi: “Görmediğim, tanımadığım kişiler benim hakkımda nasıl bilgi verebilir? Hiç uyuşturucu kullanmadım. Sadece aspirin alıyorum, ayaklarıma da mantar ilacı kullanıyorum, hepsi bu “Kalp tansiyonu yüksek değil, şeker hastalığı değil çok şükür. 75 yaşındayım diye delirmeli miyim? Heyete katılmaya hazırım.

vasiyetinde ne vardı

Saif Dursunoğlu, Escadar’daki evini ve banka hesabındaki tüm maddi birikimini Modern Yaşamı Destekleme Derneği’ne vasiyet etti. Sanatçı ayrıca yeğeni Galiz Buirukbilen ile birlikte evde bıraktığı kişisel eşyalarını ve asistanı Ümit Yazıcı’ya devrettiği Land Rover marka bir SUV’u bıraktı.

Safe Dursunoğlu, Huysuz Bakire karakteriyle ilgili tüm sahne kostüm ve aksesuarlarının saklanmasını ve sergilenmesini Türker İnanoğlu Vakfı’na emanet etti.

Seyf Dursunoğlu, 1970’lerden 2000’lerin başına kadar televizyonda Huysuz Bakire olarak göründü. Kanto geleneğinin isteği üzerine abartılı makyajlar ve abiyeler giyerek seyircilere sahnede keyifli anlar yaşattı ve birbirinden eğlenceli programlara imza attı.

Hürriyet – Magazin Haberleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu