Ekonomi

Son 10 yılın en bol istavrit avı yaşanıyor

– Son 10 yılın en bol istavrit avı Balıkçılar istavrit avında moral bulmadan önce Anchou’nun gelişi, balıkçıların palamuttan neredeyse vazgeçtiği, henüz görülmemiş bir sezon için umutlarını artırdı.

– Son 10 yılda en çok avlanan istavrit

Balıkçılar istavrit avında moral bulurken, Anchou’nun gelişi sezon için umutlarını artırdı.

Henüz görülmeyen palamut balıkçıları adeta hayal kırıklığına uğrattı.

Trabzon – Kara DenizTürkiye bu sezon son 10 yılın en bol istavritini avlarken, Anchou’nun ağa erken girmesi umutları artırdı. Henüz görülmeyen umutlar bitmek üzere olsa da Trabzon tezgahlarında istavrit kilogramı 10-15 GEL’e, Hamsi 20 GEL’e satılıyor.

Deniz avcılığının yasaklanması1 Eylül Kalkıştan sonra Karadeniz’e giden tekneler bu günlerde istavrit ile limana dönerken, Anchou’nun erken ortaya çıkması sezon için umutları artırdı. Balıkçılar daha önce görülmemiş palamuttan neredeyse vazgeçseler de balık fiyatlarının çok uygun olduğunu söylediler.

Balıkçılardan tüccar Adem Kaygus, son 10 yılın en bol istavrit dönemini yaşadıklarını belirterek, “Son 10 yılda uskumruda en bol dönemi yaşıyoruz. Fiyat 10-15 TL arasında değişmektedir. Palamut bu sezon görünmüyor. İstavritin ucuzluğu vatandaşları da memnun ediyor. Fiyatlar sezon başlamadan çok uygundu, yumurtlama fiyatı 35-50 TL, şimdi 20-25 TL, barbunya 20 GEL. Umarım bu sezon hamsi bol olur. “Vatandaşlar sık ​​sık palamut isterler” dedi.

Balıkçılardan Manir Yılmaz, “Sezona uskumru ile başladık atla devam ettik. Palamut nadirdir, ince olduğu için istediğimiz boyutta değil. Haftaya bakacağız. Balık fiyatlarına bakacağız. uygun fiyatlı, istavrit 15 – “15 GEL’e kadar. Hedok’un kalitesine göre 20 GEL’den 50 GEL’e kadar değişiyor” dedi.

Balıkçılardan Mehmet Kan Orseloğlu da istavritin rağbet gördüğünü belirterek, “Şu anda popüler olan istavrit beklediğimiz gibi değil, pek öyle görünmüyor. Şimdi havalar biraz soğursa inşallah biz de çıkarız. “Bonito’dan umduğumuz şey. Balıkçılar olarak Palamut’un tüketiciler kadar bol olmasını istiyoruz.” Fiyatlar makul ve istavritin ağırlığı 10-15 GEL arasında değişiyor. Sağlık açısından son derece faydalı olan balığı fiyatları uygun olduğu için vatandaşlarımızın tüketmesini bekliyoruz. “

Son 10 yılda en çok avlanan istavrit
Son 10 yılda en çok avlanan istavrit
Son 10 yılda en çok avlanan istavrit
Son 10 yılda en çok avlanan istavrit

Kaynak: Newslas Haber Ajansı / Bekir Koca

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu