Sağlık

Son Dakika! Bakan Koca, vaka sayıları en çok artan 10 ili paylaştı: Bu şehirlerden birindeyseniz, daha az güvendesiniz

ᲑSon dakika! Sağlık Bakanı Fahrettin Koça, 14-20 Ağustos tarihleri ​​arasında ve bir önceki hafta arasında en fazla vaka görülen 10 ilimizin “Bayburt, Gümüşhane, Kayseri, Gaziantep, Kilis, Bolu, Hakkari, Nevşehir, Sinop, Kars” olduğunu söyledi. Bu şehirlerden birindeyseniz, ‘eskisinden daha az güvendesiniz’ dedi.

sağlık Bakanı Fahrettin KocaSosyal medya hesabından haftalık vaka sayılarının haritasını paylaştı. Bakan Koka, vaka sayısının en fazla arttığı 10 ili de gösterdi.

ᲑSon dakika!  Bakan Koka, vaka sayısının en fazla olduğu 10 ili açıkladı: Bu iller daha az güvenli

Bakan Coca’nın sosyal medyadaki açıklamaları şöyle;

“14-20 Ağustos itibariyle haftada 100.000 kişiye düşen yeni Covid-19 vaka sayısı kaç oldu? Yaşadığınız ildeki durumu öğrenebilir veya haftalık olay haritamızdan öğrenebilirsiniz. Son haritaya göre , yeni vaka yoğunluğunun en yüksek olduğu il ise Rize.

ᲑSon dakika!  Bakan Koka, vaka sayısının en fazla olduğu 10 ili açıkladı: Bu iller daha az güvenli

Artan vaka sayılarına sahip 10 şehir

Bayburt, Gümüşhane, Kaiser, Gaziantep, Kilis, Bolu, Hakkari, Nevşehir, Sinop, Kars: 14-20 Ağustos tarihleri ​​arasında bir önceki haftaya göre en fazla vaka görülen 10 ilimiz! Bu şehirlerden birindeyseniz, eskisinden daha az güvendesiniz. Çözüm açık. ”

Son 24 saatte 18 bin 340 vaka tespit edildi

Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan Türkiye Coronavirüs Günlük Takviminden son 24 saatlik verilere göre; 18 bin 340 yeni vaka ortaya çıktı. Ölü sayısı 244 oldu. Tedavisi tamamlanan 14 bin 528 hasta taburcu olurken, bugün 295 bin 647 test yapıldı.

ᲑSon dakika!  Bakan Koka en çok can kaybının yaşandığı 10 ili paylaştı: Bu şehirlerden birindeyseniz daha az güvendesiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu