Gündem

Son dakika gündem: Karabağ Savaşı’nın yıl dönümünde İstanbul’da anma etkinliği düzenlendi

İstanbul (AA) – Karabağ savaşının ve zaferinin yıl dönümünde SultanahmetCiddi olay St.

TÜGVA, Ayasofya-Kebir Camii önündeki etkinliğe katıldı. Azerbaycan Gençlik Vakfı üyeleri ve bazı sivil toplum kuruluşları, öğrenciler ve Azerbaycanlı gaziler katıldı.

“Karabağ Azerbaycandır” yazılı pankart Türk Azerbaycan ve Azerbaycan bayraklarını taşıyan grup adına açıklama yapan TÜGVA. İstanbul İl Başkanı Emrullah Shanlan, bir yıl önce bugün başlayan ve 44 gün süren ikinci Karabağ savaşının Azerbaycan’a büyük bir zafer kazandırdığını hatırlattı.

Şanlan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in önderliğinde elde edilen bu şanlı zaferin tarihe altın harflerle yazıldığını söyledi:

“Türkiye olarak bir kez daha kardeşlerimizin yanındayız. Azerbaycan ordusunun başarılı harekatı sayesinde Karabağ sorunu kısa sürede Azerbaycan lehine çözülene kadar cumhurbaşkanımızın net duruşunu unutmamalıyız.” Savaş: “Türkiye’nin siyasi ve manevi desteği bize ek güç verdi. Bu destek sayesinde Azerbaycan zafer yolunda daha emin adımlar attı.” Bu desteğin en açık göstergesidir.

Türk-Azerbaycan kardeşliğine tüm dünya şahit oldu

Cumhurbaşkanı Aliyev’in sözlerini hatırlayın, “Türk ordusunun Bakü’ye gelişi, Ermeni çetelerinin saldırılarından kurtuluşu tüm Azerbaycanlıların kalbinde yaşıyor. Azerbaycan halkı bu zor dönemde Türk halkına yardım etmeyi asla unutmayacaktır. ” “Azerbaycan’ın tarihi birliğinin devamı olarak cumhurbaşkanlarımız ve Türk cumhurbaşkanlarımız birbirlerine ‘Varda’ diyorlar, bayraklarımız ay-yıldızlarla dalgalanıyor. Dostlarımızın gururu düşmanımızın en kötüsüdür. Ve tarihe yeni bir dayanışma işareti düştü. ,” dedi.

Son Dakika Gündemi: Karabağ savaşının yıl dönümü dolayısıyla İstanbul'da anma etkinliği düzenlendi

Son Dakika Gündemi: Karabağ savaşının yıl dönümü dolayısıyla İstanbul'da anma etkinliği düzenlendi

Son Dakika Gündemi: Karabağ savaşının yıl dönümü dolayısıyla İstanbul'da anma etkinliği düzenlendi

Son Dakika Gündemi: Karabağ savaşının yıl dönümünde İstanbul'da düzenlenen anma etkinliğiSon Dakika Gündemi: Karabağ savaşının yıl dönümü dolayısıyla İstanbul'da anma etkinliği düzenlendi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu