Gündem

Son dakika haber: Yangından etkilenen Antalya’nın vahşi güzelliği ‘yılkı atları’ yaşam alanlarına geri döndü

Manavgati, ANTALYA (İHA) – AntalyaEbrad şehri kapalı evleri ve yeşim atlarıyla ünlüdür. Ormana Einif ovalarında bulunan Yulk atları, çıkan orman yangını sonrası yaşam alanlarına geri döndü. Abrada’da çıkan yangının ardından ormanlık bölgeden ovalara inen ve sürüler halinde yaşayan Yamka atları, bölge sakinlerinin yanı sıra turistlerin de ilgisini çekiyor.

Manavgat Einif ilçesinde 28 Temmuz’da çıkan orman yangınlarının 8 Ağustos’ta Einif ovalarında kontrol altına alınmasının ardından Yulk atları yaşam alanlarına geri döndü. Bölgede bine yakın olan Yulk atları, geçmişte olduğu gibi 90.000 dönümlük Einif Ovası’nda da özgürce dolaşmaya başladı.

Bölgede alternatif turizm işletmesi olan Tolga Özgveven, Einif Ovası’nın 90 bin dönümlük çok geniş bir alan olduğunu belirterek, “Burası yıllık atlarıyla tanınan ünlü bir bölge. Şu anda yangın izinin olmadığı ova. Ateş Einif ovalarının eteklerinde, Katran bölgesinde durdu. “Elbette, ovalara herhangi bir zarar vermedi” dedi.

“At, yangın sırasında bölgeyi terk etti”

Orman yangınında atların yaralandığını anlatan Özgveven, “Yangından etkilenen atlar yangın sırasında alanı terk etti. Ormana sığındılar. Doğal yaşam alanları. Atlar bir aile hayatı sürmeye başladı. Ziyaretçiler atları seyrederek ve fotoğraf çekerek bu anı ölümsüzleştirebilir” dedi.

Yılk Horse uçakla havaalanından gösterilir

Einif Ovası’nda özgürce dolaşan ve doğaseverlere unutulmaz görüntüler yaşatan Yulk atları, sürüler halinde gezerken uçakla da fotoğraflandı. Toros Dağları’nın ortasında 90.000 dönümlük ovalarda yaşayan Yulk atları eşsiz güzellikte görüntüler oluşturmuş.

Bölgede sayıları bini bulan ve özgürce dolaşan vahşi atlar, doğa ve fotoğraf tutkunlarına güzel manzaralar sunuyor. Bölgeye gelenler, atların fotoğraflarını çekerek o anları ölümsüzleştiriyor.

(Aishe Chatli / İnsansız Hava Aracı)

Korkutan haber: Yangından etkilenen Antalya'nın vahşi güzelliği,

Korkutan haber: Yangından etkilenen Antalya'nın vahşi güzelliği,

Korkutan haber: Yangından etkilenen Antalya'nın vahşi güzelliği,

Alarm veren haber: Yangından etkilenen Antalya yaban hayatı, Korkutan haber: Yangından etkilenen Antalya'nın vahşi güzelliği,

Haber ajansı lashlas – Haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu