Ekonomi

Son dakika haberi: 14. EIF Dünya Enerji Kongresi ve Fuarı’na 52 ülkeden yatırımcı katılacak

14. EIF Dünya Enerji Kongresi Fuar ise 13-15 Ekim tarihlerinde Antalya’da ANFAŞ Uluslararası Kongre ve Pazar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Kongreye çok sayıda yerli ve yabancı katılımcının yoğun ilgi gösterdiği kaydedildi.

Pandemiye rağmen 52 ülkeden yüzlerce yatırımcı fuara katılacak. Fuara farklı ülkelerden katılımcıların Türk firmalarıyla kendi ülkelerinde enerji santrali kurmak için anlaşmak üzere geldiği kaydedildi. EIF Enerji Kongresi ve Adil Yönetim Ticaret Bakanlığı işbirliğiyle gelen tüm delegasyonlardan aşı kartları ve PCR testleri istenecek.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen 14. AYF Dünya Enerji Kongre ve Sergisi, 13-15 Ekim tarihlerinde Akkuyu Nükleer himayesinde Antalya’daki ANFAŞ Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek. -Rosotom. Fuar kapsamında tüm dünyadan ilgiyle takip edilecek kongreye, dünyanın dört bir yanından takip edilen 50’den fazla yerli ve yabancı konuşmacı katılacak. Sektör temsilcileri, tasarımlarını ve teknolojik avantajlarını ve yeni nesil teknolojileri çok çeşitli tasarım stantlarında sergileme fırsatı bulacaklar.

AYF Kongresi’ne bu yıl Organize Sanayi Bölgeleri Yüksek Teşkilatı Başkanı Memis Kutukçi getirildi. Yenilenebilir enerji yatırımlarının artırılması, güneş enerjisinin verimli kullanımı, güneş enerjisi alanlarının oluşturulması, iç enerji üretimi, düzenleyici kapasite, karbon nötr önlemlerde ekolojik açıdan temiz ilerleme, finansman süreçleri ve Türkiye’nin küresel arenadaki jeopolitik konumu gibi pek çok konu ele alınacak.

AYF Enerji Kongreleri bu yıl da izleniyor

AYF Yönetim Kurulu Başkanı Chizdem Dilek, yıllardır düzenlenen AYF Uluslararası Enerji Kongrelerinin sektöre öncülük ettiğini kaydetti. Kongre bu yıl dijitalleşme, endüstri 4.0, elektrikli araçlar, enerji tasarrufu gibi güncel ve yeni konulara odaklanacak. Üç günlük kapsamlı bir kongre olan EIF 2021’e tüm sektörü davet etmekten memnuniyet duyacağım. “

“Gelecek temiz ve sürdürülebilir enerjide”

Global Energy Association ve Domino Markets Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dilek, “1999 yılından bu yana özellikle birçok kurum ve kuruluşun desteğiyle modern ve kaliteli hizmet anlayışıyla onlarca etkinlik gerçekleştirdik. En başarılısı şüphesiz “Enerji Gelecektir!” Sloganıyla ilan ettiğimiz Türkiye’nin en büyük uluslararası enerji kongresi ve fuarı bu mu? Etkinliklerimize katıldığımız yerli ve yabancı misafirlerimizin memnuniyeti. Enerji sektöründeki en yenilikçi çözümlerin sunulduğu ve modern bir lansmanın gerçekleştiği fuar olarak ülkemizin en önemli buluşma merkezlerinden biri. ”

“Yatırım ajansı olarak çalışıyoruz”

Dilek, elektrik, doğal gaz ve madencilik sektörlerindeki deneyimleriyle artık yabancı yatırımcıların Türkiye’deki ilgisini doğru kanallardan geçmek ve enerjiye rehber olmak için bir enerji yatırımcı kuruluşu olarak hareket ettiklerini söyledi. Daha ihtiyatlı adımlar atması öneriliyor” dedi.

Dilek, Kongre’nin önemli konularını şöyle sıraladı:

Nükleer enerji, PPP modeli ve yenilenebilir enerji yatırımları, YEKA yarışmaları ve yenilenebilir enerji yatırımları, yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimi, güneş enerjisi, rüzgar enerjisi, jeotermal biyokütle enerjisi üretimi, hidroelektrik, elektrik dağıtım kanunu, mevcut enerji dağıtımı, enerji değerlendirmesi, işletme , santrallerin bakım ve modernizasyonu, akıllı şehirler, elektrik depolama, enerji teknolojilerinde yerelleşme, enerji sektöründe dijitalleşme, Türkiye petrol ve doğal gaz piyasaları ve kömür kaynaklarından elektrik üretimi.

Güneş enerjisi pavyonu kurulacak

GÜNDER Başkanı Kütay Kalel, “Türkiye’nin en büyük enerji enstitülerinden GÜNDER ile AYF arasındaki işbirliği sonucunda enerji sektörünün en büyük fuarı ‘Güneş Köşkü’ olacak. görünürlük. Piyasayı ziyaret edecek birçok yatırımcı

İşbirliği yapma fırsatına sahip olacak. Türkiye’nin en büyük enerji enstitülerinden GÜNDER, AYF Enerji Piyasası’nda güneş pavilyonu kuruyor. Katılımcı firmaların kendilerini rahatlıkla tanıtabilecekleri bir konsept oluşturulmuştur. Ailemizin bu büyük buluşmasına tüm güneş enerjisi dostlarını davet ediyoruz. ”

Ayrıca WINDBABA, rüzgar enerjisi paydaşlarını EIF’de bir araya getiriyor. EIF, rüzgar endüstrisi paydaşlarının buluştuğu, rüzgar enerjisi endüstrisinde çözümlerin bulunduğu ve gelecekteki eğilimlerin tartışıldığı oturumlarla sektöre liderlik etmeye hazırlanıyor. Rüzgar enerjisi sektörünün önde gelen firmalarının ürünlerini tanıtabilecekleri fuaye alanı, pandemi nedeniyle fiziksel olarak birbirinden uzak olan sektör profesyonellerinin yeni iş birliğine sahne olacak.

Fuar, GÜNDER tarafından iki yılda bir düzenlenen Türkiye’nin tek uluslararası güneş enerjisi konferansı olan SOLARTR 2021’e ev sahipliği yapacak. SOLARTR 2021 kapsamında Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli şehirlerinden Antalya’ya gelecek sanayiden sanayiye farklı kesimlerden sektör paydaşları, kamu sektörü temsilcileri ve güneş enerjisi uygulayıcıları değerlendirme ve tahmin yapma fırsatı bulacak. Bilimsel olaylar hakkında..

50’den fazla ülkeden temsilciler adil olacak

Murat Dilek, Avrupa Girişim Ağı, TC Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve OSTİM Enerji ve Çevre Kümelenmesi işbirliğiyle Ekim ayındaki EIF fuarına yabancı heyetleri getirdiklerini kaydetti. Afrika ve özellikle Orta Doğu. “Tüm enerji sektörlerindeki firmaların daveti üzerine, 60’a yakın ülkedeki ağımızdaki açık ofis sistemi ile kongre programından izole bir ortamda misafirlerimize konforlu bir toplantı sağlıyoruz. birden fazla üye kuruluş?, İran, İsrail, Katar, Kamerun, Kenya, Kuveyt, Libya, Lübnan, Mali, Mısır, Mozambik, Nijerya, Özbekistan, Senegal, Sudan, Suudi Arabistan, G. Somali, Tanzanya, Tunus, U Satınalma heyetleri Ukrayna, Umman, Ürdün ve Zimbabwe’den fuara katılacak.

İngiliz ticaret heyeti de adil olacak

Domino Piyasaları Kurulu Başkanı Murat Dilek, İngiltere Büyükelçiliği ve OSTİM Enerji ve Çevre Teknolojileri Kümelenmesi ortaklığında B2B ikili görüşmeye İngiltere firmalarının da katılacağını söyledi.

Haberler: 52 ülkeden yatırımcılar EIF 14. Dünya Enerji Kongresi ve Sergisine katıldı

Haberler: 52 ülkeden yatırımcılar EIF 14. Dünya Enerji Kongresi ve Sergisine katıldı

Haber Ajansı Demirören – Ekonomi Haberleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu