Sağlık

Son dakika haberi… Kansere karşı savaşı kazanan avukat verdiği mücadeleyi yazıyor

izmirYaşayan Avukat Seda Gülmez Kurt lösemiye yakalandı, beyin kanaması geçirdi, görüşünün çoğunu kaybetti, ancak hayatta kaldı ve mücadelesi hakkında yazmaya başladı.

İzmir’de avukatlık yapan 34 yaşındaki Seda Gülmez Kurt’un 21 Ağustos 2019’da yorgunluk, halsizlik ve baş ağrısı gibi şikayetlerle gittiği hastanede hayatı değişti.

Hematolojik şüphelerin kapsamlı bir incelemesi için Ege Üniversitesi Kurt hastaneye kaldırıldı ve akut miyeloid lösemi teşhisi kondu.

Hemen hastanede tedavi altına alınan Kurt, 3 gün sonra beyin kanaması geçirdi. 13 gün komada kalan Kurt yeniden hayata döndü.

şenlikli kanama Gözündeki hasar nedeniyle optik sinirleri hasar gören ve önemli ölçüde görüşünü kaybeden genç kadın, yaklaşık 1,5 yıl kemoterapi ve ilaç tedavisi gördü ve ameliyat oldu.

Son testleri “temiz” olan ve kanserden kurtulan Kurt, deneyimi “Bu Senin Yolun” kitabı olarak yayınlamaya başladı.

Kurt, göremediği için yazmakta zorluk çekse de kitabını bitirmeyi ve kanser hastalarına yol gösterici olmayı hedefliyor.

Doktor kitap dedi

AA muhabirine konuşan Seda Gülmez Kurt, yaşam sınavını hastalıkla geçtiğini ve bu zaferi tüm insanlıkla paylaşmak istediğini söyledi.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Profesörü, ilk kez kanser hastası oldu. Dr. Kurt, Filiz Vural’dan öğrendiğini belirterek, süreci şöyle anlattı:

“Hastanedeyken doktorumuz yanıma geldi ve ‘Seda, lösemilisin. Sen ne ilksin ne de son. Tüm hastalarımız için gerekli tedaviyi uyguluyoruz. Bazıları başarılı, bazıları değil. dedi. Bu sözler bana da ışık oldu. Kitabımın adını beni aydınlatan sözlerden aldım. Şimdiye kadar bana verdiğiniz destek için çok teşekkür ederim. Süreç onun desteğiyle başladı. “

“Bana binde 2 gibi yaşama şansı verdiler”

Kurt, beyin kanaması nedeniyle komadan uyandıktan sonra birkaç aydır yatakta yattığını söyledi. Dedim.

Kurt, zaferinin hayata olan bağlılığı ve mücadeleci ruhundan kaynaklandığını ve mutluluğunu yeni bir hayata ertelememeyi tercih ettiğini söyledi.

Kurt, bundan sonraki hayatındaki en büyük hayalinin kitabını bitirmek ve hastalığı nedeniyle çaresiz kalanlara ulaşmak olduğunu belirterek sözlerini şöyle tamamladı:

“Bir gün bambaşka bir dünyaya girdim. Uzun bir aradan sonra kalktım. Doktorlara göre mucizevi bir hastayım. Kanser ve beyin kanamasından kurtuldum. Herkesin ikinci bir şansı yok. Herkese ışık olmak istiyorum. Kanserli hastalar.”

Korkunç bir haber... Kanserle savaşan bir avukat, savaşını yazıyor

Korkunç bir haber... Kanserle savaşan bir avukat, savaşını yazıyor

Korkunç bir haber... Kanserle savaşan bir avukat, savaşını yazıyor

Korkunç bir haber... Kanserle savaşan bir avukat, savaşını yazıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu