Gündem

Son dakika haberi! Sudan Başbakanı Hamduk: ‘Sudan için düzenlenen konferanslardaki taahhütler yerine getirilmeli’

Sudan Başbakan Abdullah Hamduk, Sudan’daki geçiş sürecinin hala bir dizi kilit zorlukla karşı karşıya olduğunu ve bu zorlukların üstesinden gelmek için uluslararası toplum ve arkadaşların desteğine ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Birleşmiş Milletler BM Genel Kurulu’nda konuşan Hamduk şunları söyledi: “Sudan’daki geçiş süreci hala birçok büyük zorlukla karşı karşıya. ekonomi Reformunu tamamlamak için uluslararası toplumun ve dostların desteğine ihtiyacımız var” dedi.

Bu yılın başlarında, geçen yıl ve bu yıl Almanya’nın başkenti Berlin’de Sudan Ortakları Konferansı düzenlendi. ParisParis konferansında açıklanan taahhütleri yerine getirdikten sonra Hamduk, Sudan’ın borçlarının silinmesini ve yeni krediler alabileceklerini umduklarını söyledi.

“Hedasi Barajı dosyasında her türlü barışçıl yollara hazırız”

Sudan Başbakanı, Etiyopya tarafından Nil Nehri üzerine inşa edilen Etiyopya barajı durumunda Sudan’ın tüm tarafların çıkarlarını karşılayacak bir anlaşmaya yol açacak her türlü barış girişiminde yer almaya hazır olduğunu söyledi. dedim. Eyleme geçmelerini ve ülkeyi bir geçim kaynağından korumak için tek taraflı herhangi bir eylemde bulunmamalarını sağlar. Barajın doldurulması ve işletilmesi için bağlayıcı bir anlaşmaya varılması gerektiğini vurguladı.

Hamduk, barajın birinci ve ikinci tek taraflı doldurulmasının sonuçlarından kaçınmak için çok sayıda ve maliyetli önlemler almalarına rağmen, bir miktar zarar verdiklerini açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu