Sağlık

Son dakika haberleri! Diyarbakır şehir hastanesine kavuşuyor

Habere göre Diyarbakır Şehir Hastanesi yola çıkıyor. İhalesi tamamlanan Diyarbakır Şehir Hastanesi’nin en kısa sürede satın alınması bekleniyor. Tüccarlar ve vatandaşlar bu yıl yapılacak olan hastaneyi bir an önce bekliyor Diabarki Şehir Hastanesinin ihalesi bitti, esnaf ve…

Diabark şehir hastanesine gidiyor

İhalesi tamamlanan Diyarbakır Şehir Hastanesi’nin en kısa sürede satın alınması bekleniyor.

Tüccarlar ve vatandaşlar, temeli bu yıl atılacak olan hastanenin bir an önce inşa edilmesini bekliyor.

Diyabarkir – Diyarbakır Hastanesi’nin ihalesi bitti, AVM’ler ve vatandaşlar hastanenin bir an önce tamamlanması için gün sayıyor.

Diyarbakır’ın sağlık alanındaki birçok eksikliğini giderecek olan ve geçen yıl arazi tahsis edilerek 2020 bütçesine dahil edilen Diyarbakır 1000 kişilik tam teşekküllü şehir hastanesinin ihale aşaması tamamlandı. Kayapınar Talaitepe semtinde 439 dönüm arazi üzerine yapılması planlanan Diyarbakır Şehir Hastanesi’nin temelinin 2021 yılında atılması planlansa da Sağlık Bakanlığı bunu dönüştürmek için ayrı bir çalışma yapacak. İanlıurfa Bulvarı üzerinde bulunan kadın doğum ve çocuk hastanesi, hastanesi yapılmışsa Genel Hastane’ye götürüldü. Zaten biliniyor. Kentte yaşayan STK’lar, tüccarlar ve vatandaşlar, ihale sürecinden ve şehir hastanesinin temelinin atılmasından çok memnun olduklarını ve kente büyük katkı sağlayacağını söyledi.

“Bu çok iyi bir haber HaberlerBunun biran önce yapılması gerekiyor”

Diyarbakır Şehir Hastanesi’ne müjde! Haberler Diyarbakır Kültür, Turizm ve Müzik Derneği Başkanı Kıran Aksu, inşaatın tamamlandığını ve bir an önce tamamlanması gerektiğini belirterek, diğer hastanelerin eksikliklerinin giderilmesi için desteklenmesi gerektiğini söyledi. Aksum, “Tabii ki bu bizim için sevindirici bir haber. Diyarbakır’a şehir hastanesi yapmak önemli, işinizi yapabilirsiniz ama bu işi tamamlamak da önemli. Mevcut hastanelerde hem personel hem de doktorlar çalışıyor. yetersiz.” Ziyaret etmemiz önemli. Şehir hastanesi Diyarbakır için önemlidir. Bu hastane ne zaman biter bilmiyorum ama kısa sürede bitirebilirler. İstanbul’da bir hastaneden 1 yılda mezun oldular. İsterlerse burayı bir an önce bitirebilirler. “- dedi.

Çiçekçi Mustafa Serkan Gereçolu, şehir hastanesinin açılmasının çevre iller için bir şifa noktası olacağını kaydetti. Güreoğlu, “Bölgemizde bin yataklı bir şehir hastanesinin açılmasının hem bölgeye hem de çevre illere şifa olacağına inanıyoruz. Şehir hastanesi açmak bizim için çok önemli. Biz çiçekçiler olarak çiçeklerimizi en iyi şekilde hazırlıyor ve onlara sunuyoruz. Hastaların morallerini güçlendirmesi için.” Bir an önce bitmesini istiyoruz’ dedi.

Medikal operatörlerden Lale Erkek, sağlık çalışanlarının üzerindeki yük hafiflerken hastanenin bir an önce açılması gerektiğini söyledi. “Diyarbakır’da bir şehir hastanesinin açılması bize büyük fayda sağlayacak. Hastanenin inşaatı ertelendi. Diyarbakır büyük bir şehir ama en kısa zamanda bizim için iyi olacak. Pandemi için çok iyi olacak. etkili, sağlık çalışanlarımıza yük olacak.” .

Haberler!  Diyarbakır şehir hastanesine kavuştu
Haberler!  Diabark şehir hastanesine gidiyor
Haberler!  Diabark şehir hastanesine gidiyor
Haberler!  Diabark şehir hastanesine gidiyor

Kaynak: Newsshlas Haber Ajansı / Murat Başali

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu