Teknoloji

Son dakika haberleri… Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi, deprem ve pandemide hem şehrin hem de bölgenin lokomotifi oldu

Habere göre Elazığ Feti Sekin Şehir Hastanesi deprem ve pandemi sürecinde hem şehrin hem de bölgenin lokomotifi oldu. Feti Sekin Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. doktor

Elazığ Feti Sekin Şehir HastanesiDeprem ve pandemilerde şehrin ve bölgenin lokomotifi oldu.

Feti Sekin Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erol Keleş:

“Hastane bu bölgeye ve ülkeye ciddi hizmetler veriyor”

“Ocak 2021 itibariyle günlük poliklinik sayımız 7.500 ile 8.000 arasındadır.”

ELAZIĞ – Türkiye’nin altıncı şehir hastanesi olarak 1 Ağustos 2018’de hizmete açılan Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi, pandeminin ilk gününden bu yana hizmet veriyor. Bingöl, Tunceli, Musa, Malatya, Malatya. Bölgedeki ilden hasta kabulüne devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından hizmete açılan Altıncı Şehir Hastanesi olarak 1 Ağustos 2018 tarihinde hasta kabulüne başlayan Elazığ Feti Sekin Şehir Hastanesi, dünya standartlarında hizmet, deneyimli sağlık personeli, 5 yıldız konforuna sahip donanıma odaklanıyor. Otel ve sağlık alanındaki en son ekipmanlar. 1.38 yatak kapasiteli hastanede gelişen teknolojinin tüm imkanları hasta ve yakınlarının hizmetine sunuluyor. Feti Sekin Şehir Hastanesi, 24 Ocak 2020 Elazığ depremi gibi özellikle pandeminin ilk gününden itibaren Bingöl, Tunceli, Muş, Malatya, Diyarbakır ve çevre illerden hasta kabul ederek bölgeye hitap etmeye devam ediyor. Günde yaklaşık 8 bin hastaya hizmet veren hastane, şehir, bölge ve ülke sağlık turizmine önemli katkı sağlayacak.

“Hastane bu bölgeye ve ülkeye ciddi hizmetler veriyor”

Feti Şeker’in şehir hastanesi bölgesinin konumu itibariyle ciddi anlamda hizmet verdiğini kaydeden hastanenin başhekimi Prof. Erol Keleş, “Elazığ Feti Sekin Şehir Hastanesi, 355 bin metrekare alan üzerine kurulu ve Haziran 2018’de faaliyete geçen 1.38 yataklı hastanemizdir. Yaklaşık 334 single, 169 double ve 16 suit odası bulunmaktadır. Hastanemiz ve teknolojimiz Uzay “Konumu ile harika bir hastane burası. Hastanemizin bulunduğu ildeki konumu nedeniyle Bingöl, Muse, Tunceli gibi çevre illerden ve zaman zaman Diyarbakır, Malatya ve uzak illerden hastaneler almaktadır. Hastane bu bölgeye ve ülkeye ciddi hizmetler veriyor” dedi.

“Elazığ Feti Sekin Şehir Hastanesi pandemi açısından hem şehrin hem de bölgenin lokomotifi oldu”

Şehir hastanesinin özellikle pandeminin zirve yaptığı dönemde yoğun bakım üniteleri ve hizmetleriyle Elazığ’ın ve bölgenin yükünü hafiflettiğini söyleyen Başhekim Prof. Dr Erol Keleş, “Pandemi döneminde bir miktar azalma ile birlikte özellikle Ocak 2021’den bu yana ortalama gündüz poliklinik sayımız 7 bin 500 ile 8 bin arasında. Özellikle 2020 yılında yoğun bakım üniteleri. Pandemi başladığında Elazığ Feti Sekin Şehir Hastanesi Mart ayından sonra pandemi açısından hem şehir hem de bölge için pandemi oldu. Doktorlar ve uzmanlar ekip olarak pandemi döneminde bu şehre ciddi hizmetlerde bulundular” dedi.

Şehir hastanesinde eğitim açısından çok önemli adımlar attığını kaydeden Prof. Kelesh, Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesinde 5 eğitim kliniğinin üniversite bazında, asistanların ise Ocak ayından itibaren klinikte çalışmaya başladığını sözlerine ekledi.

Son Deprem: Türkiye ve dünyadaki son dakika depremlerinin listesi.

Haberler... Elazığ Feti Sekin Şehir Hastanesi deprem ve pandemi döneminde şehrin ve bölgenin lokomotifi oldu
Haberler... Elazığ Feti Sekin Şehir Hastanesi deprem ve pandemi döneminde şehrin ve bölgenin lokomotifi oldu
Haberler... Elazığ Feti Sekin Şehir Hastanesi deprem ve pandemi döneminde şehrin ve bölgenin lokomotifi oldu
Haberler... Elazığ Feti Sekin Şehir Hastanesi deprem ve pandemi döneminde şehrin ve bölgenin lokomotifi oldu

Kaynak: Newsshlas Haber Ajansı / Kamil Cankılıç

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu