Gündem

Son dakika haberleri! İsrail askerleri, Batı Şeria’daki gösterilerde 2 Filistinliyi gözaltına aldı

İsrail kuvvetler, işgal Batı KıyısıTürkiye’nin çeşitli yerlerinde düzenlenen baskınlarda beş Filistinlinin öldürülmesini protesto eden iki gencin tutuklandığı bildirildi.

Yerel kaynaklara göre, öldürülen üç Filistinlinin anavatanı Bedevi kasabası yakınlarındaki Beit Aizza köyünde bir grup genç, İsrail askerlerine araba lastiklerini yakarak taş ve molotofkokteyli attı.

İsrail askerlerinin plastik mermi ve göz yaşartıcı gazla karşılık vermesi üzerine bazı gençler boğulma tehlikesi geçirdi. İsrail güçlerinin olaylar sırasında Salih ve Ahmed Divan adlı iki kardeşi tutukladığı bildirildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan daha önce yapılan yazılı bir açıklamada, İsrail güçlerinin Batı Şeria’ya düzenlediği baskında beş Filistinlinin “öldürüldüğü” belirtildi.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, çatışmanın Şin Bet (Shabak) ve İsrail İç İstihbarat Teşkilatı tarafından Batı Şeria’nın kuzeyindeki Zhenin kentindeki “Hamas hücresini yok etmek” için ortak bir operasyon sırasında gerçekleştiği belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu