Sağlık

Son dakika: Hem selin izleri siliniyor, hem de korona ile mücadele sürüyor

Habere göre – selin izleri de yok oluyor ve sel felaketinin meydana geldiği Castamonu Bozkurt ilçesinde sel felaketinin yaşandığı Bozkurt’ta Covid-19’a karşı aşılama ile Corona ile mücadele devam ediyor. Yer bir yandan selin izlerini silmeye çalışırken, diğer yandan aşı çalışmaları devam ediyor.

– Selin her iki izi de dağılıyor ve Corona ile mücadele devam ediyor

sel felaketi BozkurtCovid-19 aşısı devam ediyor

Castamonu – Castamonu’nun selin meydana geldiği Bozkurt ilçesinde, sel izlerinin giderilmesi için çalışmalar yapılırken, aşı çalışmaları da devam ediyor.

Kastamonu’da 11 Ağustos’ta Ezin Nehri’nin taşması sonucu meydana gelen sel, çok sayıda ev ve işyerinde hasara yol açarken, çok sayıda cana mal oldu. Sel suları altında kalan Bozkurt Devlet Hastanesi, 2 gün boyunca mukustan temizlenerek çalışmaya başladı. Sel nedeniyle bir süredir askıya alınan Covid-19 aşıları, bölgede yaşayanlar tarafından kullanılmaya devam ediyor. Aşı olmak isteyenler Bozkurt Halk Sağlığı Merkezi’ne giderek tercihlerine göre Sinovac veya BioNTech aşılarını yaptırabilirler.

Aşı olan Ahmet Tatun, bölgede büyük bir afet yaşandığını ve ardından korkunç sellerin geldiğini söyledi. Böyle bir felaketin bir daha yaşanmamasını temenni eden Tatin, “Ben Bozkurt’un Şarkışla köyünde yaşıyorum. Selden çok az etkileniyoruz. Ucuza taşındık.

Yolların ulaşıma açılmasının ardından aşı için Bozkurt’a geldiğini söyleyen Tatin, “İnşallah üçüncü aşıyı da yaptıracağız. Çocukları da buraya getireceğiz. İnşallah aşılanıp köye döneceğiz. sağlık ekiplerimizden memnunuz, memnunuz, bize iyi davrandılar, iyi karşıladılar. Hastanemizden ve sağlık ocaklarımızdan memnunuz. Allah hepsinden razı olsun’

Son Dakika: Sel izleri dağılıyor ve Corona ile savaş devam ediyor
Son Dakika: Sel izleri dağılıyor ve Corona ile mücadele devam ediyor
Son Dakika: Sel izleri dağılıyor ve Corona ile mücadele devam ediyor
Son Dakika: Sel izleri dağılıyor ve Corona ile savaş devam ediyor

Kaynak: Newsshlas Haber Ajansı / Vedat Yunus izkizoğlu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu