Sağlık

Son Dakika! PCR testi olmayan öğretmenlerle ilgili soruya Bakan’dan yanıt: Elimize ulaşan sıkıntılı durum yok

Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Aşı olmayan ve okulda PCR testi olmayan öğretmenler bunu yaptırabilecek mi?” Soruyu yanıtladı. Özer, “Öğretmenlerimizin aşı olmayacağına ve PCR testinde zorluk çıkaracağına inanmıyorum. Öğretmenler büyük fedakarlıklar yaptı. Şimdiye kadar PCR testlerinde sorun çıkaran bir durumla karşılaşmadık.”

Koronavirüs salgınında hasta sayısının artmasıyla birlikte eğitim faaliyetlerinin nasıl gelişeceği de merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bilim Kurulu toplantısının ardından ısrar ederek, “Öğretmenler PCR testi yapılmadan okullara gidebilecek mi?” Soruyu yanıtladı. Özer, öğretmenlerin okulu özlediğini ve böyle bir sorun yaratmayacaklarını söyledi.

“Büyük fedakarlık”

Bakan Özer, PCR testini yapmakta güçlük çeken bir öğretmenle karşılaşmadıklarını belirterek, şunları söyledi:

Öğretmenlerimizin aşı olmayacağına ve PCR testi yaptırmayacağına inanmıyorum. Öğretmenler büyük fedakarlıklar yaptı. Aşısı olmasa da PCR olmadan böyle bir kitlenin okul ortamına gireceğini düşünmüyorum.

“Zor durum bize yaramadı”

Öğretmenlerimiz her geçen gün daha fazla öğrenciyle tanışmak istiyor. Bu süreçte herhangi bir sorun olacağını düşünmüyorum. Şu anda 2.5 milyon öğrenci ve 160.000 öğretmen sahada. PCR testlerinde sorun yaratan bir durumla karşılaşmadık. Herkesin onu takip ettiğini düşünüyoruz. Onlardan şüphemiz yok.

ᲑSon dakika!  PCR testi yaptırmayan öğretmenlerle ilgili soruya bakanın cevabı: Hoş olmayan bir durumumuz yok

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu