Gündem

Sonsuz Şükran Köyü’nde Yunus Emre anısına çınar fidanı dikildi

Konya (AA) – KonyaTürkiye’nin Huik ilçesine bağlı uçsuz bucaksız Akran köyünde büyük ustaların çınarının ağacında. Yunus Emre Anısına bir ağaç dikildi.

Çavuş İlçenin büyük ustalarının çınar ağacında buluşan sanatçılar, Yunus Emre adına bir Sikuni fidanı dikerek suya hayat verdi.

Ünlü besteci ve Bağlam ustası Ali Osman, fidan diktikten sonra dedesiyle birlikte Erba’da fidan Yunus Emre’nin başında çaldığı ezgiler eşliğinde şarkı söyledi.

Sonsuz Şükran Köyü’nün Kurucusu Mehmet TaşdikenYunus Emre’nin Türk dilinin belki de en büyük şairi, filozofu ve düşünürü olduğunu söyledi.

Sonsuz Akran köyünde Yunus Emre’nin adını uzun yıllar korumayı hedeflediklerini söyleyen Taşdiken, şunları kaydetti:

“Göçebe bir Türkmendi ve bir Anadolu köyünün sakiniydi. Dolayısıyla buraya ağaç dikilmesinin de bir anlamı daha var. Ona saygı duydukça sadakatten bekliyoruz, bu vatan hazır. koşullar ve çevre için “Kim yeni yunus yetiştirebilir. Umarım öyledir.”

Ünlü tasarımcı Cemil Opekçi, Yunus Emre’ye aşık olduğunu belirterek, “Biliyorsunuz şimdi Kula’da bir türbe var, ziyaret etme fırsatım oldu. Canım ve inancım. Ben inancım bu şekilde. Filozof ve şair. O kadar bilge bir adam ki, imkansız “Eminim bu ağaç büyüdüğünde Yunus Emre burada olacak, yüzyıllar sonra. Ben de ruhlara inanıyorum, inanıyorum ki burada bizimle olacak” dedi. dedim.

Görüntü yönetmeni Atalay Taşdiken de Yunus Emre’nin okuyan, yazan ve herkesi derinden etkileyen bir insan olduğunu söyledi.

Yunus Emre anısına uçsuz bucaksız Şükran köyüne dikilen Sikamori fidanı

Yuna Emre anısına Sonsuz Şükran Günü köyüne dikilen Sikamori fidanı

Yunus Emre anısına uçsuz bucaksız Şükran köyüne dikilen Sikamori fidanı

Yuna Emre anısına Sonsuz Şükran Günü köyüne dikilen Sikamori fidanı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu