Gündem

Suudi Arabistan’ın Washington Büyükelçiliği 11 Eylül saldırılarına müdahil olduklarına ilişkin iddiaları yalanladı

??????? Washington’daki Suudi büyükelçiliği, Suudi hükümeti veya yetkililerinin 11 Eylül saldırılarına karıştığı yönündeki iddiaları reddetti ve ABD istihbaratının olayla ilgili tüm belgelerin şifresini çözmesi gerektiğini söyledi.

??????? Suudi Arabistanİçinde Washington BüyükelçiliğiSuudi Arabistan Hükümeti veya Otoritesi 11 Eylül Saldırılara karıştığı yönündeki iddiaları reddetti ve ABD istihbaratının olayla ilgili tüm belgelerin şifresini çözmesi gerektiğini söyledi.

Büyükelçilik yazılı bir açıklamada, ABD istihbaratının 11 Eylül saldırılarıyla ilgili belgelerin şifresini çözme hamlesini memnuniyetle karşıladığını söyledi.

Açıklamada, Suudi hükümetinin 20 yıldır 9/11 saldırılarıyla ilgili belgelerin serbest bırakılmasını talep ettiği belirtildi.

Suudi Arabistan’ın bu saldırıları 20 yıldır ısrarla kınadığının altını çizerek, Suudi Arabistan’ın 11 Eylül’den bu yana El Kaide saldırılarının hedefi haline geldiği kaydedildi.

ABD ve Suudi Arabistan’ın Irak, Suriye, Yemen gibi ülkelerde DEAŞ’a karşı birlikte savaştığına dikkat çeken 11 Eylül mağdurlarının her zaman Suudi Arabistan’ın dualarında olduğu söyleniyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Dildar Baykan Atalay

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu