Ekonomi

TAGEM Genel Müdürü Nevzat Birişik, Mersin’de genişletilmiş yönetim koordinasyon toplantısına katıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırma ve Politika (TAGEM) Genel Müdürü. Nevzat Birishik, Mersin’in Erdemli İlçesi Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü’nde düzenlenen kapsamlı yönetim koordinasyon toplantısına katıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırma ve Politika (TAGEM) Genel Müdürü. Nevzat Birikik, MersinAlata Erdemli ilçesinde Bahçe Mahsul Araştırma Enstitüsü’nde düzenlenen kapsamlı bir yönetim koordinasyon toplantısına katıldı.

Birisik toplantıda yaptığı konuşmada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının dünyadaki en temel ihtiyacın gıda olduğunu bir kez daha gösterdiğini söyledi.

Berishik, Kovid-19 döneminde CEO olarak çalıştıklarını söyleyen Birishik, şunları söyledi:

“Önceliğimiz vatandaşlarımıza bu yönde hizmet vermekti, çünkü vatandaşın arazisine getirilen kısıtlamalar döneminde bunu yapamaması durumunda ciddi bir mahsul kaybı olacaktır. faaliyetleri yürütebilecektir. Bitki besleme, tarımsal mücadele ve sulama gibi. Ancak temel risk, zamanında yapılmayan bitki ve hayvanlarda tarımsal faaliyetler sonucunda önemli sorunların ortaya çıkabileceği düşünüldüğünde, gıda güvenliği politikasının sağlanmasıdır. Bu nedenle kuraklığa, dona ve hastalığa dayalı bitki ve hayvan çeşitleri ile daha zor şartlara uygun hayvanlar için çalışmalar yaptık. ”

Personelden bugüne kadar yapılan araştırma ve geliştirme çalışmalarına daha fazla ağırlık vermesini isteyen Kim, şunları söyledi:

“Salgın döneminde araştırma geliştirme çalışmalarımıza ara vermedik. Kurumlarımız çalışmalarına devam etti. Çünkü araştırmaların durması telafisi olmayan sonuçlara yol açabilir. “Tarım hayat değildir. Bu nedenle gelişen teknoloji ile daha fazla denge kurmamız gerekiyor. tarımsal araştırma ve geliştirmeye.”

TAGEM Genel Müdürü Nevzat Birisik Mersin'de Genişletilmiş Yönetim Koordinasyon Toplantısına Katıldı

Kaynak: Anadolu Ajansı / Derviş Çömez

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu