Teknoloji

Tatvan’da aşı çalışmaları devam ediyor

Tatvan’da aşı araştırmaları devam ediyor Bitlis’in Tatvan ilçesinde bulunan aşı ekipleri, kentin birçok noktasında kurdukları stantlarda korona aşıları için çalışmalarını sürdürüyor.

Tatvan’da aşı çalışmaları sürüyor

BİTLİS – Bitlis’in Tatvan ilçesinde bulunan aşı ekipleri, kentin birçok noktasındaki stantlarında koronavirüs aşıları üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Tatvan’ın köylerinden sonra şehir merkezinde kurulan aşı çadırlarında aşı oranını artırmayı hedefliyor. “Köylerden sonra şu anda şehir merkezinin farklı yerlerine aşı çadırları kurarak aşılamayı artırmaya çalışıyoruz. Bu aşamada yüzde 55’i geçtik. İnsanlar biraz korkuyor ama düşündüklerinde aşılar oluyor. ateş, halsizlik gibi benzer yan etkiler maksimum 72 saattir.Fakat vücudumuz bağışıklık kazanır.Korona virüsünden korunuruz.Yoğun bakımda yatış ve yatışlar eşit oranda azalır.Yoğun bakıma baktığımızda , görüyoruz ki bu kişiler ya tek doz Riln, ya da hiç. Bu nedenle aşı çok önemlidir. Ulaşmak çok kolaydır. Kurduğumuz çadırlarda aşı yaptırabilirler. Bu yüzden herkesi korkmadan aşı olmaya davet ediyorum” dedi.

Dr. İorulmaz, köylerde aşı oranının yükseldiğini belirterek, “Bazı spekülasyonlar nedeniyle insanlar aşı olmak istemedi. Ancak biz defalarca köylere gittik ve oradaki insanları da aynı şekilde rahatlattık. Evlerde ve biz aşıları yapıyoruz. ”İnsanların aşıyı almakta hiçbir sorunu yok. Her şekilde onlara gidip aşılarını yapıyoruz” dedi.

Tatvan'da aşı çalışmaları sürüyor
Tatvan'da aşı çalışmaları sürüyor
Tatvan'da aşı çalışmaları sürüyor
Tatvan'da aşı çalışmaları sürüyor

Kaynak: Newshlas Haber Ajansı / Mücahit Tarlan

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu