Gündem

TBMM MÜSİLAJ SORUNUNU ARAŞTIRMA KOMİSYONU, YALOVA’DA İNCELEMELERDE BULUNDU

Kocaeli ve Yalova’nın ardından Bursa’nın Gemlik ilçesinde bulunan Gemlik Körfezi Müsilaj İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Demir, denizdeki mukus sorununu araştırarak, “Mukus görünmüyor. Şüphesiz iyi.

Marmara Denizi’nde mukoza Sorunu araştırmak için Kokain Ve YalovaDaha sonra Bursa’nın Gemlik ilçesinde, Gemlik Körfezi’nde inceleme yaptı. Türkiye Büyük Millet Meclisi mi Mutilasyon sorununu araştıran komisyon başkanı Mustafa Demir, “Mukoza zarı görünmüyor. Mermer için şüphesiz iyi. Ama asıl amacımız mukozaya neden olan etkenler ve bunların korunup korunmadığı.” TBMM Darbe Sorunu Komisyonu Başkanı Mustafa Demir ve beraberindeki heyet, Marmara Denizi’ndeki mukoza sorununu araştırmaya başlarken incelemelerine devam ediyor. Kocaeli ve Yalova’da incelemeleri yürüten TBMM Müsilaj Sorunu Araştırma Komisyonu Başkanı Mustafa Demir ve beraberindeki heyet, Bursa’nın Gemlik ilçesine geldi. Gemlik’teki genişletilmiş biyolojik atıksu arıtma tesisinden numune alan heyet, Gemlik Koyu’ndaki tekneyi de gezdi. Bursa Valisi Jakup Kanbolat ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alin აქ Aktaş’tan bilgi alan komisyon başkanı Mustafa Demir, şunları söyledi: İl belediyemiz var. Bu sabah Kocaeli’ne gittik. Coca-Cola Körfezi’nden geçtik, ardından Yalova ve Gemlik Şifalı Fabrikasını gördük. Gemlik Körfezi’ni görme fırsatımız olacak. Görme mukozası yoktur. Bu şüphesiz Marmara için iyidir. Ama asıl amacımız mukozaya neden olan etkenler ve bunların devam edip etmeyeceği. Bu çalışmalardan yola çıkarak mermer kirliliğine neden olan evsel, endüstriyel ve gemi kaynaklı atıklarla ilgili çalışmaları görmek istedik” dedi.

Rapor, çalışmaların tamamlanmasının ardından hazırlanacak

Demir, yaptığı açıklamada, “Şüphesiz birinci seviye ortaklarımız yerel yönetimlerimizdir. Gittiğimiz her yerde yerel yönetim temsilcileri ve teknik heyetlerle görüşüyoruz” dedi. “Yapılan iş çok güzel. Kriterleri karşılıyor. Atıksuyun denize deşarj edilmeden önce sağlanması gereken kriterlere göre arıtıldığını gördük. Burada da amacımız gelişmiş biyolojik arıtma tesisleri ve gelişmiş biyolojik arıtma tesislerine sahip olmaktı. “Belediye başkanımız. Gelecek için umutluyuz. Marmara’da bir daha benzer bir sorunla karşılaşmaz. Sadece sahada değil, bilimde de. İnsanlarla buluşuyoruz. “Sevgili arkadaşlarımıza rapor vereceğiz ve sunacağız. Komisyonun değerli dostlarının edindiği bilgi ve tecrübe ile Meclis Başkanı’na bu raporlar aynı zamanda icra güçlerine de bir yol haritası olacaktır” dedi.

TBMM MÜZİLAJ SORUNU Araştırma Komisyonu, Yalovo'da soruşturma keşfetti
TBMM MÜZİLAJ SORUNU Araştırma Komisyonu, Yalovo'da soruşturma keşfetti
TBMM MÜZİLAJ SORUNU Araştırma Komisyonu, Yalovo'da soruşturma keşfetti
TBMM MÜZİLAJ SORUNU Araştırma Komisyonu Yalovo'da soruşturma tespit etti

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu