Ekonomi

TEKNOFEST İstanbul 2021 sona erdi

T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST 2022’yi Samsun’da düzenleyeceklerini belirterek, “TEKNOFEST Karadeniz, 2022 yılında Samsun’da illerimizde, pırıl pırıl pırıl pırıl pırıl pırıl parıldayarak yapılacak. güzellik, siyahın ve yeşilin her tonu.” Dedim.

Bu yıl dördüncü kez kapılarını ziyaretçilerine açtı Havacılık, Uzay Teknoloji festivali TEKNOFEST ise kapanış töreniyle sona erdi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VarankKapanış töreninde konuşan TEKNOFEST, Türkiye’yi sadece teknolojiyi kullanan değil, aynı zamanda gelişen, üreten ve ihracat yapan bir ülke haline getirmeye çalıştıklarını belirterek, TEKNOFEST’in hayata geçirdikleri uygulamalardan biri olduğunu da sözlerine ekledi. Ulusal Teknolojik Adım.

TEKNOFEST’te çocukların heyecanının görülmeye değer olduğunu söyleyen Varank, “Siz değerli misafirlerimiz, çocuklarımız ve gençlerimizin aileleri ile çok güzel bir TEKNOFEST geçirdik. Geleceğin bilim insanlarının, mühendislerin ve teknisyenlerin eğitimi”. Kullanılan ifadeler.

Varank, bu yıl TEKNOFEST’te yaptıkları yeniliklerden birinin de saygın bir bilim insanını festivale davet etmek olduğunu söyledi.

“Yaşı kaç olursa olsun Nobel ödüllü bilim adamımız Aziz Sanchar sadece TEKNOFEST’e geldi. Gençlerimize örnek ve örnek olmak için bizimle vakit geçirdi. Onlara eşlik etti. İşte her bir gencimiz, bütün çocuklar, her birimiz. TEKNOFEST’e katılan gençlerimiz. Öğrencimiz aslında geleceğin Aziz Sanchar, geleceğin Selçuklu Bayraktar’ı olacak.

Biz gerçekten dünyaya adalet dağıtmış medeniyetler kurmuş bir milletiz. Cumhurbaşkanımızın bize her zaman aşıladığı gibi, ihtiyacımız olan özgüvendir. “Yapamayız, yapamayız.” Hayır ‘biz elimizden gelenin en iyisini yaparız, elimizden gelenin en iyisini yaparız’. anlamına geliyor. TEKNOFEST’te gençlerimize bunu tanıtmaya çalışıyoruz. ”

Varank, festivalde tüm paydaşların büyük emek verdiğini belirterek, “Büyük saldırının ve büyük zaferin 100. yılında Samsun’dan TEKNOFEST ateşinin yayılsın, TEKNOFEST teknoloji ateşini Karadeniz ve Karadeniz’i kullanarak yaksın inşallah. tüm ülke.”

“Yurt dışında ilk TEKNOFEST’i kardeş vatanımız Azerbaycan’da yapacağız”

T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, festivali büyük bir coşku ve şenlik havasında tamamladıklarını söyledi.

“Her yıl olduğu gibi büyük umutlarla doğduğumuzu söyleyebilirim. Ülkemizin geleceğini ve projelerini şekillendirecek genç şampiyonlarla tanıştık. Sayın Cumhurbaşkanımız, “Ülkenin gururu, Aziz Sanchari hocamız ve gazilerimiz” Bütün devlet. Onun personeli festivale geldi” dedi.

Anadolu’nun milli teknoloji hamlesi çağrısına sessiz kalamayacaklarını ve iki yıl önce TEKNOFEST’i bir yıl İstanbul’da, bir yıl Anadolu’da düzenlemeye karar verdiklerini hatırlatan Bayraktar, festivalin geçen yıl Gaziantep’te büyük bir coşkuyla yapıldığını hatırlattı. .

Bayraktar, önümüzdeki yıl yapılacak festivalle ilgili şunları söyledi:

Ulusun kahramanlık destanının başlangıcı olan milli mücadele meşalesinin yakıldığı Samsun’da TEKNOFEST 2022’yi düzenleyeceğiz. o.”

TEKNOFEST’in sadece ülkeyi kuşatmakla kalmadığını, ülke sınırlarını da aştığını söyleyen Bairaktar, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Ukrayna ve Endonezya başta olmak üzere birçok ülke TEKNOFEST’i kendi topraklarında düzenlemek istiyor. İnşallah seneye yurtdışındaki ilk TEKNOFEST kardeş vatanımız olur, Azerbaycan’a gidiyoruz. dedi.

TEKNOFEST 20stanbul 2021 sona erdi

TEKNOFEST 20stanbul 2021 sona erdi

TEKNOFEST 20stanbul 2021 sona erdi

TEKNOFEST 20stanbul 2021 sona erdi

TEKNOFEST 20stanbul 2021 sona erdi

TEKNOFEST 20stanbul 2021 sona erdi

TEKNOFEST 20stanbul 2021 sona erdi

TEKNOFEST 20stanbul 2021 sona erdiTEKNOFEST 20stanbul 2021 sona erdi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu