Gündem

TEKNOFEST’in kapanışı gerçekleştirildi – Haberler

İSTANBUL (İHA) – İstanbul Atatürk HavalimanıBu yıl dördüncü kez düzenlendi Havacılık, Uzay Ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2021’in kapanış programı gerçekleştirildi.

21-26 Eylül tarihlerinde gerçekleşen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2021 çeşitli yarışmalar, gösteriler, konserler ve etkinliklerle sona erdi. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda bu yıl dördüncüsü düzenlenen TEKNOFEST’in kapanış töreninde konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, şunları söyledi: Ama aynı zamanda gelişen teknoloji, üreten ve üreten, deneyimlediğimiz uygulamalardan biri olan TEKNOFEST’in de sonuna geldik. TEKNOFEST’te bu yıl coşku, çocuklarımızın heyecanı kesinlikle görülmeye değerdi. İYİ TEKNOFEST siz değerli misafirlerimiz ve çocuklarımızın ve gençlerimizin aileleriyle birlikte. Geleceğin bilim insanlarını ve mühendislerini yetiştirdiği için Tanrı’ya şükrediyoruz. Büyük bir çaba sarf ediyoruz. Bu yıl tanıttığımız yeniliklerden biri de TEKNOFEST’te dünyaca ünlü bilim insanlarını davet etmek oldu. Aziz Sanchar hocamız yaşı kaç olursa olsun gençlerimize örnek olmak, bizimle vakit geçirmek ve onlara eşlik etmek için TEKNOFEST’e geldi. İşte TEKNOFEST. “Bize katılın, onlar geleceğin aziz incikleri, onlar geleceğin Selçuklu bayraktarları olacaklar” dedi.

“TEKNOFEST, Anadolu’yu bir arada barındıran bir festivaldir”

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayrktar yaptığı konuşmada, “TEKNOFEST büyük bir fırtına gibi patladı. Büyük bir coşkuyla bayram havasında bitirdik. Geçen yıl TEKNOFEST 2020’yi Gazantip’te gerçekleştirmiştik. “Bir kahramanlık destanının başlangıcı. Başarılar dilerim. TEKNOFEST 2022, Karadeniz’in Samsun’da buluşmasıdır” dedi.

(İHA)

TEKNOFEST kapandı

TEKNOFEST kapandı

TEKNOFEST kapandıTEKNOFEST kapandı

Haber ajansı lashlas – Haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu