Ekonomi

TESK Genel Başkanı Palandöken: Gıda ürünlerinde gramaj hilesi yapılıyor, bu durumlara karşı uyanık olunmalı

Yazılı açıklama yapan TESK Başkanı Bendev PalandökenBazı ürünlerin ağırlığını azaltıp aynı fiyata satanlara karşı uyarıldı. Palandöken, vatandaşlardan kendi kilo sahtekarlık kontrollerini yapmalarını ve Ticaret Bakanlığı’na şikayetlerini geciktirmemelerini istedi.

“Enflasyonu olumsuz etkileyen ağırlık oyunları”

Palandöken, müşterinin cebinden alınan tutarın aynı olmasına karşın dolaptaki ürünün eksik olduğunu kaydederek, bakanlık ve denetim ekiplerinin konuyla ilgili çalışmaları hızlandırdığını ve cezaları artırdığını söyledi. Palandöken, enflasyonu da olumsuz etkileyen ağırlık oyunlarının şu değerlendirmeyi yaptığını söyledi:

“Birçok yerde vatandaşlara örtülü ödeme yapılıyor. Polis ekipleri kontrol yapıyor ama vatandaşların önce kendi fiyat ve kilolarını kontrol etmeleri gerekiyor. Piyasaları ve cebimizi doğrudan etkileyen bu etik dışı durumlar konusunda uyarılmalı. Bunda ürünlerin dolandırıldığı algısı var. yol.

TESK Başkanı Palanduken: Gıdalarda kilo kaybı oluyor, bu durumlarda uyanık olmamız gerekiyor.TESK Başkanı Bendev Palandöken.

“Ağırlık standardı getirilmeli”

Bu bakımdan zincir marketlerde alışveriş yaparken dikkatli olun. Ancak yasal düzenlemeye göre gıda ürünlerinin ağırlığı tüketicinin görebileceği şekilde yazılmalıdır. Ağırlık standardı getirilmelidir. Üretici değişiklik yapmış olsa bile bunu müşteriye ve fiyatlara yansıtması gerekir. ”

TESK Başkanı Palanduken: Gıdalarda kilo kaybı oluyor, bu durumlarda uyanık olmamız gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu