Ekonomi

TESK Genel Başkanı Palandöken, “Pandemi sürecinde devletimizi yanımızda hissettik”

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendev Palanduken, “Pandemi döneminde devletimizin ekonomik katkısı az değildi. “

Türkiye Küçük iş Ve Esnaf Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendev PalandökenᲞAndemi O dönemde devletimizin ekonomik katkısı az değildi, belki maddi sorunlarımızı çözecek miktar değildi ama biz de yerimizi yanımızda hissettik” dedi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendev Palandiken, Ticaret ve Esnaf Odaları Birliği Başkanı Latif Altın ve Yozgat oda başkanları ile görüştü. TESK Başkanı Palandiken, Yozgat Ticaret ve Esnaf Odası’nda düzenlenen toplantıda Oda Başkanlarının sorunlarını dinledi.

“Pandemi süreci iyi yönetildi”

Panandeken, pandemi döneminde yaklaşık 15 ay boyunca birçok esnafın iş yerlerinin kısmen kapatıldığını kaydederek, “Yaklaşık 15 ay boyunca birçok iş yeri kapatıldı veya kısmen kapatıldı. Esnafın ekonomik yapısı da zordu. Odalar, birlikler ve federasyonlar kadar. Yapabilirdik Katkısı da az değildi belki maddi sorunlarımızı çözecek miktar değildi ama devletin bizim yanımızda olduğunu hissettik Devlet bizim ne sorunlarımız olduğunu biliyordu Milyonlarca tüccar bunu yapanlar var birden fazla meslek. Destekler bize biraz fazla gelse de bu pandemi süreci devlet eliyle iyi yönetildi” dedi.

“Mağaza sahiplerimiz çalışma hayatlarını online sistem üzerinden düzenlemeli”

Panandeken’e göre, bir pandemi döneminde online alışveriş yapanlar, “Artık tüccarlar da çalışma hayatlarını online olarak ayarlamak zorundalar. İnternet satışları normal satışların yüzde 30’una ulaştı. Bu çok büyük bir rakam. -Bu geleneksel yapıdan bu teknolojiye satışlar.” Bir nedenle elektronik sistemdeki yeni düzenleme için gerek federasyon gerekse konfederasyon, oda başkanlarımız ve genel müdürlük ile birlikte bir çalışma modeli geliştiriyoruz. Birliğimizin başkanları. ”

“Aşılı bir tüccar bırakmayın”

Palandiken, “Şehir efsanelerine inanmayın, ‘Harika afişlerimiz oldu, aşılarımız oldu çocuklar’ diyoruz. Ama başka bir şey yapamıyoruz. Aşı çok önemli” dedi.

Kaynak: Newslas Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu