Ekonomi

TMO çekirdeksiz kuru üzüm alımına hazır

Türkiye Hububat Meclisi (TMO), kalitesine göre kilogramı 12 ile 14 lira arasında değişen çekirdeksiz kuru üzümleri 10 Eylül’den itibaren almaya başlayacak.

Türkiye Hububat Konseyi (TMO), 10 adet çekirdeksiz kuru üzümü kalitesine göre kilogramı 12 ile 14 lira arasında değişen fiyatlarla satışa sunuyor. Eylülsatın almaya başlayacak.

Ofisten yapılan yazılı açıklamaya göre, 2021 yılına kadar çekirdeksiz kuru üzüm alım fiyatları, üretici için kuru üzüm referans fiyatı olarak belirlendi.

Bandırma çekirdeksiz kuru üzüm alım fiyatı 10. sınıf ürün için 14 ლი, 9. sınıf üzüm için რა 13, 8. sınıf üzüm için 0,5 12,5 რა ve 7. sınıf üzüm için 12 12 ლი idi.

Ofis, 10 Eylül, Manisa, Alaşşehir, Buldan, Sarıgöl, Salihli, Turgutlu, Gülmara ve Sarukhanlı 8 puanla alıma başlayacak.

Ürün bedelinin ödemesi, ürünün teslimatından sonra en geç 21 gün içinde üreticinin banka hesabına aktarılacaktır.

Üretimin yoğun olduğu Salihli ve Alaşir’de bu yıl ilk kez modern depolama tekniklerine uygun olarak otomatik boşaltma ve sandık sistemi ile alım yapılacak ve bu noktalardan toplu olarak ürün teslimi yapılacak. Diğer alım noktalarındaki alımlar çanta ile yapılacaktır.

TMO’ya ürün gönderen üreticilerin satın almada zorluk yaşamamaları için ÇKS bilgilerini güncellemeleri, randevu almaları, ürünlerini randevu günü getirmeleri ve anlaşmalı bankalardan ürün kartı veya banka hesap numarası almaları gerekmektedir. Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını sırasında alınan önlemlere ilişkin puan. Teslim alma yerine gitmeleri gerekiyordu.

Kaynak: Anadolu Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu