Ekonomi

TOKİ’den indirim kampanyası

TOKİ, borçlarını erken ödeyip mülk sahibi olmak isteyen ev ve işyeri sahipleri için yılın 2. indirim kampanyasını 21 Eylül Salı günü başlatıyor.

Borcunu peşin ödeyip mülkiyet hakkını almak isteyen TOKİ ev Ve işletme sahiplerine yılın 2. indirim kampanyası. Eylül Salı günü Bugün başlıyor. Akgedik Unuskent’te ikamet eden hak sahipleri %22 indirimli kampanyadan yararlanırken; Hak sahiplerinin geri ödeme taksitleri en geç 2020 Haziran Ay sonuna kadar başlamalıydı.

TOKİ, borçlarını erken ödeyip bir an önce sahiplenmek isteyen konut ve işyeri sakinleri için yılın ikinci indirim kampanyasını başlattı. 21 Eylül Salı günü başlayan kampanyadan Akgedik Unuskent 1. ve 2. kattaki hak sahipleri de yararlanabilecek. Kampanyada indirim oranı %22 olacaktır. Fırsattan yararlanmak isteyen vatandaşlar 21 Eylül – 19 Ekim 2021 tarihleri ​​arasında başvuruda bulunabilirler.

yüzde 22 indirim geçerli

Kredi bakiyesinin tamamını kapatamayan vatandaşlar da yüzde 22 indirim kampanyasından yararlanabiliyor. Borcunun tamamını ödeyemeyen vatandaşlar, borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak kaydıyla nakit ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından yararlanabiliyor. Başvuru tarihine bağlı olarak, indirim uygulamasına dahil olan projelerde konut ve işyeri alıcıları, kredinin geri ödendiği ay için taksit ödemesi yapmak zorundadır. Ayrıca, ters taksitler ve emlak vergisi borcu olmamalıdır.

2020 Haziran ayı sonunda ödemeleri başlayanlar kampanyadan yararlanabilecek.

Kampanyadan en geç 2020 Haziran ayı sonuna kadar geri ödeme taksitleri başlayan konut alıcıları yararlanabilecek. 12 ay ve daha az taksitli konut ve işyeri alıcıları indirim kampanyasından yararlanamayacak. Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve işyeri alıcıları, gayrimenkul satış sözleşmesi imzaladıkları aracı bankalardan konut kredisi başvurusunda bulunabilecekler. – Manisa

TOKİ'den indirim kampanyası

Kaynak: Newslas Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu