Ekonomi

Türk gıda sektörü dünyaya açılıyor

Türk gıda sektörü dünyanın dört bir yanından İstanbul’a açılıyor.

türk gıda sektörü İstanbulDünyaya açılır. 29. WorldFood İstanbul Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı BüyükçekmeceFuar merkezinde başladı.

29. Gıda ve Teknoloji Pazarı’nda Türk gıda sektöründen binden fazla firma ürünlerini sergileyecek. 40 ülkeden 200’ün üzerinde alıcının ziyaret edeceği fuar, Türk gıda sektöründeki firmalara ihracat ve işbirliği yapma fırsatı sunuyor.

29. WorldFood İstanbul Fuarı Büyükçekmece Fuar Merkezi’nde açıldı. Perakende zincirleri, içecekler, süt ve süt ürünleri, et ve tavuk ürünleri, taze sebzeler, meyveler, deniz ürünleri, dondurulmuş ürünler, temel gıda ve yağlar, şeker ürünleri, unlu mamuller, tahıllar ve kuruyemişler gibi alanlardan birçok marka ve üretici bulunmaktadır. WorldFood İstanbul Fuarı. St. Binlerce markanın ürünlerini sergileyeceği pazara 40 ülkeden 200 alıcı ve ziyaretçi katılıyor. Bu bağlamda Türk gıda sektörü, Türk gıda sektörüne destek olacaktır. Aynı zamanda bu toplantı ile Türk gıda sektörü temsilcileri yabancı katılımcılarla iş birliği yapma fırsatı bulacak.

“Türk gıda sektörünü desteklemek için büyük fırsat”

Sektör temsilcisi Yunus Emre Gökçe, pazarın sektöre katkı sağlamak üzere olduğunu söyledi. “Fuarlar sektör temsilcileriyle buluşma yerimiz. Yurt dışından sektör temsilcileriyle iş birliği yapma imkanımız var. İstanbul önemli bir fuar merkezi. Sektörümüzle ilgili yabancı ziyaretçilere ihracatımızı artırma şansımız var. ” Avrupa’yı ve Ortadoğu’yu besleyen bir gıda sanayimiz var. Üreticiler olarak ürünlerimizi ve kalitemizi daha da artırmak için büyüme odaklı çalışmaya devam ediyoruz” dedi. – İstanbul

Kaynak: Newslas Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu