Sağlık

Türk hekimler, dört farklı ülkeden meslektaşlarına kardiyovasküler hastalıkların tedavisine ilişkin eğitim verdi

Ankara Üniversitesi Tıp Okulu Kalp Ve Damar Cerrahisi Fakültesi üyeleri, Ürdünİran, Gürcistan ve Mısır’dan kardiyovasküler hastalıkların tedavisi konusunda eğitimler verdi.

Prof. Dr. Levent Yazcıoğlu, Prof. Dr. Mustafa Şurlak ve Doç. “Derin ven trombozu ve pulmoner emboli” tanısı, girişimsel tedavi yöntemleri ve uygun hasta seçimi gibi teorik eğitimlerin yanı sıra, Ankara Üniversitesi Kalp Merkezi’nde Dr.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Mustafa Irlak, Anadolu Ajansı’na (AA) yaptığı açıklamada, tıkayıcı venöz hastalık ve akciğer pıhtılaşmasının ihmal edildiğini ancak önlenebilir başlıca ölüm nedenleri olduğunu söyledi.

Bu hastalıkların ilaç tedavisi dışındaki girişimsel tedavi yöntemleriyle daha hızlı ve etkin bir şekilde tedavi edilebileceğini vurgulayan Charlak, şunları kaydetti:

“Bugünkü eğitimlerimizde de bu yöntemleri anlattık ve canlı vaka sunumları ile eğitimler kurduk. Türkiye’nin en donanımlı kalp ve damar cerrahisi kliniği olarak anjiyo bölümümüz var ve bu hastalıkları özel olarak tasarlanmış katarakt bazlı katater odasında hızla tedavi edebiliyoruz. “Tabii ki yetiştirdiğimiz doktorlar sistemimizi ve kendi ülkelerimizde kurduğumuz düzeni kabul edeceklerdir. Bu ülkemiz ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi adına gurur verici bir durumdur.”

“Etkileşimimiz bundan sonraki süreçte de devam edecek”

Doç.

Özçınar, 3 yıldır burada kurdukları hibrit ameliyathanede bu hastalıkları tedavi etmek için 24 saat çalıştıklarını belirterek, “Özçınar, doktor arkadaşlarımız da bizden eğitim almak istediler. Salgının aşılamayla daha da hafiflediği bir dönemde eğitimler. Misafirlerimizin yapılan çalışmalardan memnun olduklarını görüyoruz. Elbette etkileşimimiz gelecekte de devam edecek. “dedi.

“Sadece turizm için değil sağlık hizmetleri için de Türkiye’ye gelmelerini tavsiye ediyorum”

Eğitime Ürdün’den katılan Dr. “Türkiye’nin sağlık sistemi iyi. Hastaneleri en son donanıma sahip. Bu nedenle Türkiye’ye sadece turizm için değil, “sağlık hizmetleri için de geliyorum” diye şiddetle tavsiye ediyorum.

Türk doktorlar kalp damar hastalıklarının tedavisinde dört farklı ülkeden meslektaşlarına eğitim veriyor

Türk doktorlar kalp damar hastalıklarının tedavisinde dört farklı ülkeden meslektaşları eğitiyor

Türk doktorlar kalp damar hastalıklarının tedavisinde dört farklı ülkeden meslektaşları eğitiyor

Türk doktorlar kalp damar hastalıklarının tedavisinde dört farklı ülkeden meslektaşları eğitiyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu