Sağlık

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Oda Başkanları bir araya geldi

Türk Veteriner Hekimler Birliği Oda Başkanları birleşti Türk Veteriner Hekimler Birliği Oda Başkanları toplantısı yapıldı.

Türk Veteriner Tabip Odası başkanları bir araya geldi

Ankara – Türk Veteriner Hekimleri Birliği Odası Başkanları Toplantısı Yapıldı Türk Veteriner Hekimleri Derneği Başkanı Ali EroğluVeterinerlik mesleğine zarar verecek, veteriner hakimlerine zarar verecek hiçbir şeye imza atmayacağız” dedi.

Türk Veteriner Hekimleri Derneği Oda Başkanları, Grand Ankara Otel’de bir toplantı yaptı. Toplantıda konuşan TVHB Başkanı Eroლlu, “Veteriner hekimlik mesleği Covid19 sürecinde hem dünyada hem de ülkemizde çok önemli bir noktaya geldi. Türk Veteriner Hekimleri Derneği Merkez Konseyi olarak hiçbir kurum ve kuruluşa karşı değiliz, mesleğimizin sorunlarının ve çağdaş yorumların mesleğimize kazandırılması için çalışıyoruz. İhtiyacınız olanı sizinle paylaştık. Bu aşamada önemli bir ivme sağlandı ve bu başarılar devam ediyor” dedi.

“Mesleğin yasal hak ve çıkarlarını formüle etmeli ve gerçekleştirmeliyiz”

Eroლlu, “Toplantılarımızda bazı hurafelerin yanı sıra bir güç birliği oluşturmamız gerektiği fikrine samimi bir yaklaşımla ve paylaşımlarla aşı öncelikli meslek gruplarına dahil etme fikrine farklı yaklaşan arkadaşlarımız oldu. Bu arkadaşlarımız oldu. çok normaldir.Mesleğin yasal hak ve menfaatleri ve bunu uygulamaktır.Yapmamız gereken anlamda bu günlere geldik.Bu noktada bir örnek vermek istiyorum.Birçok ortak araştırma yapılmıştır. Türk Veteriner Hekimler Derneği tarafından Tarım ve Orman Bakanlığımız ile devam eden ve “Çalışmaların yüzde 90’ından fazlası. Veterinerlik mesleğine ya da veteriner hekimlere zarar verir. Biz hiçbir şeye imza atmadık” dedi.

Türk Veteriner Hekimleri Derneği Odası Başkanları girdi
Türk Veteriner Hekimleri Derneği Odası Başkanları girdi
Türk Veteriner Hekimleri Derneği Odası Başkanları girdi
Türk Veteriner Hekimleri Derneği Odası Başkanları girdi

Kaynak: Newshlas Haber Ajansı / Oğuzhan Halil Özbek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu