Ekonomi

Türkiye-ABD ticaret trafiği DOSABSİAD ile artacak

DOSABSİAD Başkanı Nilfer Chevikel, Detroit ile ABD’nin Bursa kenti arasında yeni işbirliği köprüleri kurmak için düğmeye bastıklarını söyledi.

DOSABSİAD Başkanı Nilofer Chevikel, Detroit, ABD Bursa Aralarında yeni bir köprü kurmak için bir düğmeye tıkladıklarını söyledi. Chevikel, Türkiye-ABD ticari ilişkilerini ilerletme çabalarının yeni yatırımcıları çekeceğini söyledi.

Demirtaş, Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği (DOSABSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Nilfer Çevikel, Detroit Fahri Konsolosu Nurten Ural ve Task Holding Koordinatörü Chimen Filiz Paşa’yı ağırladı. İhracatı artırmak için B2B görüşmeleri ve ticaret heyeti organizasyonu kurulmasına karar verilen ziyarette, mevcut yatırım fırsatları ve Detroit ile ticareti artıracak bir şirketin kurulması da ele alındı.

“Detroit şehri, dünya çapında otomotiv endüstrisindeki gücüyle tanınıyor. Otomotiv sektörünün kalbi ve alt sektörlerinin patlama yaptığı Detroit ile Bursa, özellikle de Bursa arasında çok ciddi bir işbirliği potansiyeli olduğunu biliyoruz. Otomotiv üssü ve tekstilde büyük sıkıntılar yaşayan otomotiv sanayisinin çözüm aradığı bir dönemde Bursa başta olmak üzere birçok ilimiz rahatlıkla ilerleyebilir ve önemli iş birliği köprüleri kurulabilir. Tekstilde Detroit ile açacağımız yeni bir sayfa var.Bu konuda çok değerli bulduğumuz ziyaretimiz sırasında ihracatımızı artırmak için B2B görüşmeleri ve iş heyeti düzenlemeye karar verdik. ticari trafiği artırmak için bir şirket kurmak Şehirler arası bu hamlelerle Bursa’ya yeni yatırımcılar kazandırmaya çalışıyoruz. oynuyoruz. Çalışmamızın şüphesiz borsaya ve ülke ihracat kartlarına önemli katkı sağlayacağını düşünüyoruz. ”

Nurten Ural, dış ticaret faaliyetlerinde hızlanan normalleşmenin önümüzdeki dönemde yoğunlaşacağını da kaydetti. Bursa gibi DOSABSİAD gibi önde gelen iş dünyaları “Bursa’nın hem marka şehir “kimliğini tanıtmak hem de Türkiye-ABD ticari ilişkilerine çok olumlu bir katma değer getirmek için birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz. Hep birlikte yakın gelecekte önemli işler yapacağız. “dedi. – Bursa

Kaynak: Newslas Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu