Magazin

Türkiye, HADO Avrupa Şampiyonu oldu

Sponsor ve Ev Sahibi İSFANBUL Tema Parkı Kanal D, Radyo D ve Fanatik desteğiyle Türkiyeİlk kez düzenlenen HADO Avrupa şampiyonası, Birbirleriyle tartışan oyunlarla sona erdi. HADO Türkçe Ulusal Takımın da aralarında bulunduğu 10 ülkeden yüzü aşkın HADO sporcusunun kıyasıya mücadele ettiği şampiyonada, Türk beyazı milli takımı kupanın sahibi oldu. Şampiyonada ilk dörtte yer alan Türk Beyazı, Türk Kırmızısı, Yunan ve Fransız milli takımları toplam 10.000 dolar para ödülü alarak HADO Dünya Kupası’na katıldı.

İSFANBUL Theme Park HADO Avrupa Şampiyonası 2021 sona erdi. HADO Dünya Kupası’na katılacak dört takım açıklandı. 25 Eylül Cumartesi günü büyük çekişmeli geçen şampiyonada; Türk Beyazı, Türk Kırmızısı, Yunan ve Fransız milli takımları ilk dörtte yer alırken, toplam 10.000 dolarlık ödül havuzunu kazandılar.

Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Avusturya, Hollanda, Fransa, İspanya, İngiltere ve Türkiye özel konuk takımlarının yarıştığı şampiyonada, Türk beyaz takımı şampiyonluğu kazandı. Türk kırmızı takımı ikinci, Yunan takımı üçüncü ve Fransız takımı dördüncü sırada yer alıyor.

“Hem e-sporun hem eğlencenin merkezi olmaya devam edeceğiz”

İSFANBUL Tema Park Direktörü Tankut Tonger, kazanan takımları mücadelelerinden dolayı tebrik ederek, “İsim sponsoru olduğumuz şampiyona ile en büyük etkinliklerden birine tema parkımızda ev sahipliği yaptık. Tema parkımız FSANFUL’dan heyecan tüm dünyaya yayıldı. 12 ülkeden yüzü aşkın oyuncunun katıldığı şampiyona ile tüm dünya ülkemizi izledi.E-sporu daha popüler hale getirmek için şampiyonaya sponsor oluyoruz. Ülkemizde herkesin ulaşabileceği, e-spor ve HADO ile ilgilendiğimiz bilincin yanı sıra ülkemizin yaygınlaşmasına da katkı sağladık Start Host 32 Gun D. Tüm e-spor tutkunlarını o günün heyecanını yaşamaya bekliyoruz. ”

“Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıldönümünde hediye verecekler”

Tonger, “Türk takımının şampiyonada elde ettiği kaliteden gurur duyuyoruz. Milli takımlarımız 19 Mayıs 2023’te yapılacak HADO Dünya Kupası’nda ülkemizi temsil ediyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. Yıldönümü. Takımlarımızın ve sporcularımızın yanında olmaya devam edeceğiz.”

HADO Türkiye Direktörü Koray Erdemir yaptığı açıklamada, “Geleceğin sporu HADO Avrupa Şampiyonası’na ve ilk kez katıldığımız şampiyonaya ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. “İSFANBUL Tema Park Direktörü Tankun Tonger ile birlikte. Son olarak, ülkemizde piyasaya sürüldüğü günden bu yana geleceğin sporu olan HADO’ya destek veren oyun tutkunlarına teşekkür ediyorum.”

İSFANBUL’dan sonra şimdi HADO Dünya Kupası zamanı

“İSFANBUL Theme Park HADO Avrupa Şampiyonası bizim için farklı bir deneyim oldu. Tartışmalı maçların ardından zorlu rakiplerle oynadığımız dönemde birinci olduk ve HADO Dünya Kupası’nı hak ettik.” , Daha zorlu rakiplere karşı mücadele edeceğimiz yer. İspanya’da olduğu gibi Dünya Kupası’nda da yapacağımız mücadeleyle kupayı kazanacağımıza inanıyoruz” dedi.

Şampiyonluğu anında takip ettiler, HADO yaşadılar..

İSFANBUL Tema Park’ta şampiyonluğun heyecanını yaşamak isteyen HADO tutkunları, şampiyonanın ardından tema parkta bulunan HADO Meydanı’nda yaklaşan spor deneyimi ile eğleniyor.

Hürriyet – Magazin Haberleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu