Ekonomi

TÜSİAD Sanayide Dijital Dönüşüm Programı tanıtıldı

Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Simone KaslovskiÜlkemizde hem yüksek teknolojili ürün ihracatına hem de Ar-Ge yatırımlarına bakıldığında dijital dönüşüm sektöründe hala önemli bir boşluk olduğunu görüyoruz” dedi. Dedim.

TÜSİAD tarafından 2018 yılında Türk sanayisinin dönüşümüne destek amacıyla hayata geçirilen TÜSİAD Sanayide Dijital Dönüşüm (SD2) programı, gelecekte TÜSİAD SD2 dijital platformu olarak faaliyetlerine devam edecek.

Platformun yapısı, eylemi ve hedeflerinin paylaşıldığı TÜSİAD SD2 Dijital Platform Çevrimiçi Tanıtım Toplantısı’nda konuşan Simone Kaslovsky, dijital dönüşümün hayatın her alanına etkilerini anlattı.

Kaslovsky, dijital yeteneklerin günlük olarak iş yapma kabiliyetini artırmasıyla birlikte yeni teknolojilerin iş süreçlerini kökten değiştirdiğini söyledi. Teknolojik altyapı değişime daha hızlı adapte oluyor. Bana öyle olduğunu söyledi.

Sanayide dijital dönüşüm yolculuğunun yapay zeka, otonom robotlar, büyük veri, blockchain ve bulut bilişim gibi yeni nesil teknolojilerle tüm sektörleri derinden etkilediğine dikkat çeken Kaslovsky, şöyle devam etti:

“Ülkemizde hem yüksek teknolojili ürün ihracatını hem de Ar-Ge yatırımlarını düşünüyoruz. Dijital dönüşüm sektöründe hala önemli bir boşluk olduğunu görüyoruz. Teknoloji kullanıcılarının ve tedarikçilerinin yetkinliklerinin artırılması önemli. işlem.

Simon Kaslovsky, erişimi kolay, uygulaması hızlı ve yüksek katma değer yaratan teknolojilere yapılan yatırımlara öncelik verilmesi, kişilerin dijital yetkinlik kazanma çabalarını artırması gibi etkinliklerin önemine değindi.

“Teknoloji şirketlerinin SD2 platformunda yeniden tanıtılması daha da görünür hale gelecek”

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Kaslovsky, “Üretim verimliliğini artırarak ve maliyetleri düşürerek ekonomik kalkınmayı ve küresel rekabet gücünü geliştirmek temel hedefimiz olmalıdır. Bunun için öncelikle mevcut yetkinlikler analiz edilerek sürdürülebilir bir üretim ekosistemi oluşturulmalıdır” dedi. . dedi.

Kaslovsky, bu eksikliği gidermek için tasarlanan TÜSİAD SD2 programına atıfta bulunarak, dört yıl önce hazırlanan bir raporda “arz ve talebi kesmeye” odaklandıklarını hatırlayın. Bu onun dördüncü yılı.

Bu 4 yıl boyunca yürütülen faaliyetleri anlatan Kaslovsky, TÜSİAD SD2 ile çözüm odaklı, somut ve sürdürülebilir başarı elde ettiklerini söyledi.

Sahadaki yeni ihtiyaçları karşılamak için oluşturdukları TÜSİAD SD2 dijital platformu ile teknoloji ekosistemini daha da geliştirecek yeni bir yapıya geçtiklerini kaydeden Kaslovsky, “Platform, ağ teknolojisi şirketlerimizi daha da görünür kılacaktır.” İlişki güçlendirilecek. Çeşitli ekosistem aktörlerini bünyesinde barındıran TÜSİAD SD2 dijital platformu, bu konuda yenilikçi bir ekosistemin sürdürülebilirliğine daha fazla katkı sağlayacaktır.”

“Alandaki mevcut eksiklikler giderilerek platformun hizmet sektörü genişletildi”

TÜSİAD SD2 çalışma grubu başkanı ve Sanayi Politikası Yuvarlak Masa Başkan Yardımcısı Perihan İnch, uzun süredir üzerinde çalıştıkları platformun, STK’lar ve görüşler dikkate alınarak alandaki boşluklar düşünülerek tasarlandığını söyledi. İş dünyası.

Platformun hizmetini teknoloji kullanıcılarına, üreticilere ve tedarikçilere genişlettiklerini kaydeden Inzim, “Her şeyden önce teknoloji kullanıcıları TÜSİAD bünyesinde aramalar açabiliyor ve tedarikçilerin yayınladığı dijital çözümleri görebiliyor. karar detaylarını alabilecek ve tedarikçilerle her an iletişime geçebilecek.

Teknoloji satıcılarının haftanın 7 günü 24 saat ürün ve hizmetleri görüntüleyebildiğini kaydeden cinci, tüketicilerin ve yatırımcıların çözümler araştırıp onlarla iletişime geçebileceğini, teknoloji şirketlerinin aldıkları kararlarla kendilerini tüketici Rada’sında bulabileceklerini açıklıyor.

Yatırımcılar için platformu boşalttıklarını kaydeden cinci, şu bilgileri verdi:

“Hep soruyoruz” Teknoloji şirketlerimize yatırım yapmak mı istiyorsunuz? “Her zaman soruyoruz. Bu şirketlerin büyümesi ve küresel gelişimi için yatırıma ihtiyaç olduğunu biliyoruz. Bu nedenle yatırımcı kurumların teknoloji şirketlerine destek vermelerini, platforma üye olmalarını bekliyoruz. Yatırımcılar da platforma üye olabiliyor ve teknolojik çözümleri görebiliyor. .Çağrı açabiliyorlar.Yatırım perspektifi tanımlayarak. ”Bu alanda danışmanlara ihtiyaç olduğunu görüyoruz. Dijital dönüşüm yolculuğuna nereden başlayacağından emin olmayan teknoloji tüketicilerini desteklemek istiyoruz.”

Cinci, TÜSİAD ve paydaşlarının faaliyetlerinden biridir. Haberler Dar görüşlü olmak isteyen firma temsilcilerini, akademisyenleri, öğrencileri ve kuluçka merkezlerini beklediklerini belirterek, onları birlikte güçlenmek için platforma katılmaya çağırdı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu