Ekonomi

Ünlü market zincirinin fiyat oyununu vatandaş ifşa etti! Sosyal medya bu video ile çalkalanıyor

Gıdadaki son büyük artış vatandaşlara sırtını döndü. Şikayetlerin artması üzerine Ticaret Bakanlığı harekete geçti. Konuyla ilgili bir başka açıklama da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapıldı. Erdoğan’a göre, “Zincir marketler için gerekli işlemler yapılacak. 5 zincir market tüm ürünleri topluyor, marketler alt üst oluyor.” Kullanılan ifadeler.

Erdoğan’ın açıklamalarından sonra zincir marketlerde denetim sıkılaştırıldı. Türkiye’nin dört bir yanındaki marketlerin etiketlerini inceledi. Hatta bazı pazarlamacıların etiketleri düzelttiği ve çeşitli kampanyalar düzenlemeye başladığı bile ortaya çıktı.

Sosyal ağda yayılan video olayın ölçeğini başka bir yere taşıdı. Bir vatandaş tarafından çekilen video, Türkiye’nin lider zincir marketindeki fiyat oyununu gözler önüne serdi.

Normal fiyatı 22,95 lira olan resimlerdeki bitmiş pizza, indirimli olarak sunulmuş gibi görünüyordu. A4 kağıt üzerindeki pizzanın 36,60’tan 95 22,95’e düştüğü söylenerek satışı teşvik edildi. Ancak vatandaşın A4’ü çıkardığında çektiği fotoğrafta fiyatın şimdiden 22.95 olması onu pes etmeye zorladı.

Mesut Şahin

Haberler.com – Ekonomi Haberleri

Haberleri kaydet

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu