Sağlık

Vaka sayısının en çok arttığı Elazığ’da maskesiz vatandaş, herkesi maske takmaya davet etti

Vaka sayısında en yüksek artış ElazığMaskesiz vatandaşlar herkesi maske takmaya davet etti.

Davada ikinci sırada yer alan Elazığlılardan ilginç ve sert tepkiler geldi.

ELAZİĞ – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Olay haritasında yayınlandı TürkiyeTürkiye’de ikinci sırada yer alan Elazığ’da vatandaşlardan hem ilginç hem de sert tepkiler geldi. Maske takmayan vatandaş herkesi maske takmaya çağırdı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 28 Ağustos -3 Eylül Haftada 100 bin kişiye düşen toplam yeni koronavirüs vaka sayısını içeren bir olay haritasının yayınlandığını duyurdu. Buna göre 28 Ağustos’tan 3 Eylül’e kadar vaka yoğunluğunun bir önceki haftaya göre en yüksek olduğu üç il Kaiser, Elazığ ve Karaman olarak kaydedildi. Vakaların arttığı Elazığ’da vatandaşların maske ve mesafe kuralına uymadığı görüldü. Şehrin en işlek caddelerinden biri olan Gaz ve Harriet caddelerinde vatandaşların önlem almaması, yoğun kitleler oluşturması dikkat çekiyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koça’nın “Bu şehirlerden herhangi birinde iseniz daha dikkatli olun” uyarısına rağmen vatandaşlardan ilginç bir tepki geldi. Maske takmayan bir vatandaş, vatandaşları örnek olarak maske takmaya davet ederken, bir diğer vatandaş, tedbir kurallarına uymayanları “kurallara uymazsa karakola götürmeyeceğiz” diyerek şiddetle eleştirdi. “

“Kendimi ifade edebiliyorum, maske takmak daha iyi”

“Vatandaşlar maske takmıyor. Bence iyi değiller. Kendime örnek olabilirim. Maske takmak daha iyi olur. Maske takmak iyi olur. Kendim ve toplum için takmak. Yoldan çıkıp maskeyi fırlattım.” Kirliydi, ben de attım. “Yeni bir maske alacağım” dedi

“Herkes bir aradayken aramızda öyle bir mesafe yok”

Düzgün Guçman, vatandaşların sıcak hava nedeniyle maske kullanmadığını, sıcak olduğu için herkesin zaten bir arada olduğunu belirterek, “Aramızdaki mesafe öyle değil. Bu yüzden Allah sonumuzu korusun diyorum” dedi.

“İnsanlar kurallara uymayıp şikayet edip sizi karakola götürürse ne yapacaksınız”

Tedbir kurallarına uymayan ve aşı yaptırmayanları şiddetle eleştiren vatandaşlardan Bedir Karakoçi, “Halk bunun zararlarını ve faydasını bilmeli. Doktor ne yapacağını bilmiyorsa ne yapar? bir veteriner yapacak.O halde insanların “Kendin yap. Ne yapacaksın, şikayet edip karakola mı götüreceksin?” anlaması lazım!. 23 bin yeni vaka var. Adam korktuğum için kurallara uymuyor ve enjeksiyon yapmıyor. “İtaat ederlerse bir an önce biter” diyoruz. “İtaat etmezsen cezasını çekersin” dedi.

Vaka sayısının en fazla arttığı Elazığ'da maskeli bir vatandaş herkesi maske takmaya davet etti.

Vaka sayısının en çok arttığı Elazığ'da maskeli bir vatandaş herkesi maske takmaya çağırdı.

Vaka sayısının en fazla arttığı Elazığ'da maskeli bir vatandaş herkesi maske takmaya davet etti.

Vaka sayısının en fazla arttığı Elazığ'da maskeli bir vatandaş herkesi maske takmaya davet etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu