Sağlık

Vali bu sözlerle uyardı: “Aşı olmayanlar yoğun bakımda pişmanlıklarını dile getiriyor ama geç kalınmış oluyor”

Vali şu sözlerle uyardı: “Aşılanmayan yoğun bakımda pişman ama iş işten geçmiştir” Osmanlı’da teftişe katılan Vali Erdinç Yılmaz, düşük riskli iller arasında gösterildi. Covid-19 tablosunda yüzde 79,5 ama vaka sayısının arttığı yerde, ….

Vali şu sözlerle uyardı: “Aşılanmayanlar yoğun bakıma üzülüyorlar ama artık çok geçti”

OSMANİYE-Covid-19 tablosu iller arasında düşük riski %79.5 ile mavi gösteriyor ancak vaka sayısı artmaya başladı. OsmanlıVali denetimlere katılıyor Erdinç Ilmaz“Aşıya karşı çıkan vatandaşlarımızın yoğun bakımda aşı yaptırmadıklarına üzüldüklerini görüyoruz. Ama ne yazık ki iş işten geçmiştir” diye uyardı.

Sağlık Bakanlığı’nın haftalık verilerine göre 31 Temmuz – 6 Ağustos tarihleri ​​arasında olay haritasında 100.000’de 116.09’da yer alan Osmanlılar, vaka sayısını 100.000’de 130.16 artırmaya devam etti. Son açıklanan tablo ile. Salgınla mücadele eden düşük riskli iller arasında yer alan kentte vaka sayılarının son haftalarda artması nedeniyle Vali Erdinç Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş ve İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz ve 112 Ambulans Merkezi Müdürü Guddus Arık, satıcıları ve vatandaşları ziyaret etti. Bilgilendiren ve uyaran Vali Yılmaz, vatandaşların korona virüsüne yakalanmadan önce aşı olması gerektiğini kaydetti.

Vali Erdinç Yılmaz, Bakanlığın ve Bilim Kurulu’nun tavsiyelerine uyulması gerektiğini vurgulayarak, “Koronavirüsle mücadeleye devam edeceğiz. Aşıya karşı çıkan vatandaşlarımızın daha sonra yoğun bakımda aşı yaptırmadıklarına pişman olduklarını görüyoruz. Ama ne yazık ki çok geç” dedi.

Koronavirüs başlamadan önce Osmanlı dostlarından aşı olmalarını isteyen Yılmaz, aşı çağrısında bulunarak, “Bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Koronavirüsle mücadelemize bu şekilde devam edelim ve inşallah yolu en güzel şekilde bitirelim. mümkün.”

Vali şu sözlerle uyardı:
Vali şu sözlerle uyardı:
Vali şu sözlerle uyardı:
Vali şu sözlerle uyardı:

Kaynak: Newsshlas Haber Ajansı / Selçuk Kaya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu