Sağlık

Van Gölü sahiline aşı standı kuruldu

Van gölü Sahile aşı standı kuruldu

Pikniğe gelen vatandaşlar aşı servisiyle buluştu

Yazar – Vani İl Sağlık Müdürlüğü Ekipler, Van Gölü kıyısında aşı standı kurdu ve pikniğe gelen vatandaşlara aşı yaptı.

Van İl Sağlık Müdürlüğü, Corona virüsü ile mücadele için aşı kampanyası başlattı. Kentin hemen her yerine aşı stantları kuran sağlık grupları, düğün ve cenazelerin kalabalık olduğu bölgelere de aşı stantları kurarak vatandaşların aşı yaptırmasına olanak sağladı. İlçeden ilçeye, mahalleden mahalleye, evden eve giden sağlık grupları bu hizmeti aşı olmayan ya da aşıları tam olmayan vatandaşlara veriyor.

Van İl Sağlık Müdürlüğü’nün koordinasyonunda Van Ghevashi Gölü kıyısında stant kuran sağlık gruplarına piknik aşısı yapıldı.

Açıklamayı yapan Gevas Halk Sağlığı Merkezi Sorumlusu Enes Thorak, aşı oranlarını artırmak için hem Van’da hem de Türkiye’de aşı kampanyası başlatıldığını söyledi. Torak, seferberlik kapsamında Vani merkez başta olmak üzere tüm ilçelerde çalışmaların başladığını söyledi. Yine AVM’leri, düğünleri, taziye evlerini ziyaret ettik. Kısacası stantlarımızı kurduk ve gerçekleştirebildiğimiz tüm etkinliklere personelimizi gönderdik. Hatta vatandaşlarımızın isteği üzerine evlerimize gidip aşı olduk. Bugün piknik alanlarımıza aşı standı kurup aşısı olmayan vatandaşlarımızın aşılarını yapıyoruz ve burada da bu hizmeti veriyoruz” dedi.

Sahilin her yerinde bu hizmeti sunduklarını söyleyen Thorak, “Şu anda aşı oranı yüzde 70’e yakın. Bunun üzerinde çalışıyoruz. Hedefimiz bu pandemiyi en kısa zamanda vatandaşlarımız arasında yok etmek. Başarılı olacağız ve bu salgını bitireceğiz.” Ne

Ailesiyle birlikte geldiği piknik alanında ikinci dozunu alan Emrul Norduz isimli bir vatandaş, “Şu ana kadar düğünler ve iş nedeniyle bunu yapmaya fırsatım olmadı. Artık aşılarım var. Sağlığımıza kavuştum. arkadaşlar gelip aşılarımızı yaptılar.Aşı var, aşı olmaları lazım. Aşı, hastalıktan ve ölümden iyidir” dedi.

Sezgin Baibure isimli bir vatandaş, koronavirüsle mücadelede herkesin katkı sağlaması gerektiğini vurgulayarak, “Herkes sağlık çalışanlarına destek olmalı. Sonuçta bu sorunu birlikte çözmeliyiz ki bu süreci birlikte atlatalım. Herkes aşı olacak. . .Şimdi tüccarlar kan döküyor, yaşlılarımız ağlıyor, “Çıkmayacak, okullar açılmayacak. Ayrıca bugüne kadar tüm salgın hastalıklar aşılarla çözümlendi. Bu nedenle herkes aşılarını yaptırmalıdır” dedi.

Van Gölü kıyısına aşı standı kuruldu

Van Gölü kıyısına aşı standı kuruldu

Van Gölü kıyısına aşı standı kuruldu

Van Gölü kıyısına aşı standı kuruldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu