Teknoloji

Van’da AMATEM ve ÇEMATEM hizmet binalarında sona doğru

Tuba, Vani (İHA) – – YazarAMATEM ve CEMATEM hizmet binalarına son

VAN – Vani’nin merkezi Tuşba İlçede 23 bin metrekare alan üzerine inşa edildi Alkol Ve Uyuşturucu Tedavi Merkezi ile Çocuk ve Ergen Bağımlılığı Tedavi Merkezi hizmetlerinin yapım çalışmaları tamamlanmıştır.

sağlık Bakanlığı Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından işletilecek olan 30 yataklı AMATEM ve 20 yataklı CEMATEM hizmet binasının yaklaşık yüzde 90’ı tamamlandı. Hem çocukları hem de yetişkinleri madde bağımlılığı konusunda tedavi etmek ve eğitmek için çalışacak olan sağlık tesisi bölgenin ihtiyacını karşılayacak.

“Bina önemli ölçüde hazırlandı”

Bir SpeakingHA muhabirine konuşan hastanenin başhekimi Dr. Öğretim üyesi Kamil Yavuzer, inşaatı tamamlanan AMATEM ve ÇEMATEM’in yeni bir hizmet alanı olduğunu söyledi. Yavuzer, “Aşmamız gereken bazı teknik sorunlar var, bunları çoktan aştık. Bu alandaki çalışmalarımız devam ediyor. Gerekli personel destek hizmetlerini sağlamak için kısa süre içinde siteyi faaliyete geçirmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi. dedi.

Yavuzer, şu anda binada çevre düzenlemesi yaptıklarını söyledi. Yavuzer, “Ağaç dikmek için gerekli yerler dikiliyor. İlgili paydaşlarla görüştük. Dikim için mevsim şartları bekleniyor. Ağaçlar Müdür Yardımcısı tarafından gönderilecek. Tarım ve Ormancılık Bölümü’nden “Türkiye’deki merkezlerimizin yerleşkesinde. Merkezimizin dikim sahalarını tamamlayacağız.”

Van'da AMATEM ve CEMATEM hizmet binalarında sonuna kadar

Van'da AMATEM ve CEMATEM hizmet binalarında sonuna kadar

Van'da AMATEM ve CEMATEM hizmet binalarında sonuna kadarVan'da AMATEM ve CEMATEM hizmet binalarında sonuna kadar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu