Sağlık

Vatandaşlar önce aşı oldu sonra alışveriş yaptı

Vatandaşlar önce aşılarını yaptırdı, ardından alışveriş yaptı.

Edirne – Edirne İl Sağlık Müdürlüğü Mobil ekipler, Covid-19 salgınıyla mücadelede aktif rol oynayan birçok yerli ve yabancı uyruklu kişi için en sık aşı araştırma alanlarından biri. Ეρι Pazara aşı standı kurdu.

Edirne’de Halk Sağlığı Haftası etkinlikleri devam ediyor. İl Sağlık Müdürlüğü gezici aşı ekipleri, Covid-19 aşısını yaptırmak isteyen vatandaşlar ve tüccarlar için Ulu pazar girişinde stantlar kurdu.

Pazarın girişindeki stantlara hem vatandaşlar hem de esnaf yoğun ilgi gösterdi. Hastaneye gidemeyen vatandaşlar ve esnaf, stantlara gelerek aşılarını yaptırdı.

Piyasaya ilan ederek aşı daveti

Pazara gelen vatandaşlara aşı olmak isteyip istemediklerini soran sağlık grupları, dileyen kişilere aşıları veriyordu. Vatandaşlar aşılamanın ardından alışverişlerini tamamladı. Ulus Pazar Atölye Kooperatifi yönetimi tarafından aşı standına vatandaşlar ve tüccarlar davet edildi.

“Doz aşımı ve markette 1’den fazla olması durumunda hastanedeydim”

Devlet hükümetine yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür eden market esnafı İrfan Doğan, “Bazı esnafımız ve cemaat hastaneye gidemiyor. 2-3 hafta önce geldiler yaptılar, çok memnunuz. Aslında benim bir aşım var. “Burada hastanede. Memnun kaldık. Herkese aşı olmasını tavsiye ediyoruz.” Olsun bu hastalık bitsin. Yoksa nasıl biter. Bunu çok iyi anlıyoruz” dedi.

Salgın başlayınca herkes “Aşıyı, aşıyı yapayım” dedi.

Uygulamadan çok memnun olduklarını söyleyen market tüccarlarından Murat Kılıç, “Ayaktalar. Biz de aşı olduk. Müşterilerimize aşı yaptırmak istiyoruz. Herkesin aşı olması çok güzel. aşı. Salgın başlayınca Herkes, “Aşı yaptırayım. Şimdi aşı bulundu ve diğerleri de bulundu. “Aşı olmasını istiyoruz” dedi.

“Mümkün olduğunca uzun olacağımı söyledim”

Uygulamanın harika olduğunu söyleyen vatandaşlardan Birol Sümer, “Hastaneye gidersem sırada beklerim. Burada beklemeden hızlıca oldu. İşten çıkamadım. ” dedi.

“Herkese aşı olmasını tavsiye ediyorum”

Hastaneye gidemediğini söyleyen Sengiz Ceylan, “Benim burada olmam daha iyi oldu. Gazeteler yayıldıktan sonra burada aşı yapıldığını gördüm. Herkese aşı olmasını tavsiye ediyorum. Kardeşim de hastanede. Koronavirüs nedeniyle hastane.”

“Okul çevresinde falan yapılmalı”

Pazara satın almak için gelen vatandaşlardan Cabra Yıldız, “Pazara satın almak için geldim. Böyle bir uygulama yapmak gerçekten güzel. al. herkese tavsiye ederim.Uygulama çok mantıklı.Bence okul çevresinde yapılmalı. Pazarlar ve pazarlar her yerdedir. Kızılay kanı nasıl koyulur. “Bunu burada yapmak da mantıklı” dedi.

Vatandaşlar önce aşı yaptırdı, ardından alışveriş yaptı.

Vatandaşlar önce aşı yaptırdı, ardından alışveriş yaptı.

Vatandaşlar önce aşılarını yaptırdı, ardından alışveriş yaptı.

Vatandaşlar önce aşı yaptırdı, ardından alışveriş yaptı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu