Sağlık

Veliler ve öğretmenler aşıya koştu

Veliler ve öğretmenler aşı için hemen başvurdu “Çocuklar okulda, veliler aşıda” kampanyası ilk gün yoğun ilgi gördü. Samsun’da ikinci tarifenin düşük olması nedeniyle “Çocuklar okulda, veliler aşıda” adlı aşı kampanyası başlatıldı. -Doz aşıları, ilk gün çok ilgi gördü.

Ebeveynler ve öğretmenler aşı olmak için acele ettiler

“Çocuklar okulda, aşı öncesi veliler” kampanyası ilk gün yoğun ilgi gördü.

SAMSUN – Samsun’da düşük doz aşılama oranları nedeniyle başlatılan “Çocuklar Okulda, Veliler Aşı Yapıyor” adlı aşı kampanyası ilk gün yoğun ilgi gördü.

Samsun’da birçok ilçede ikinci doz aşılama oranı yüzde 60’ın altında kaldı. Aşı Kampanyalarına Yenilerinin Eklenmesi İl Sağlık Müdürlüğü, Atakum İstanbul’daki Fahrettin Ulusoy İlköğretim Okulu’nun bahçesine kurdukları aşı standları ile hem velilere hem de öğretmenlere aşı yapıldı. Okula yeni başlayan minik öğrenciler, kampanyaya “1, 2, 3 doz iyidir okula git”, “Aşı seni korur ve canlandırır”, “Herkes aşı oldu, okullarımız doldu” yazan kartpostallarla destek verdi.

“Çocuklarımızın eğitimi durdurulmamalı”

Sağlıklı bir eğitim süreci için böyle bir kampanya başlattıklarını söyleyen İl Sağlık Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Muhammed Ali Oruchi, “Bildiğiniz gibi bir pandemi ile mücadele ediyoruz. Bir buçuk yıl oldu. Aşılarımızla mı yapıyoruz? Ne kadar çok yaparsak, sosyal antikorları o kadar çoğaltabilirsek, o kadar çok aşı yapıyoruz. bizim için daha iyi olacak.Okullarımız artık kapanmayacak.Okullarımız daha güvenli bir ortam olacak.2-5 Eylül tarihleri ​​arasında “Vatandaşlarımızın, velilerimizin, servis elemanlarımızın, milli eğitim personelimizin, kantin personelimizin bu süreçte aşı olmasını istiyoruz. dönem. Çocuklarımızın eğitimlerinin aksatılmamasını istiyoruz” dedi.

“Aşının önemi çok değerli ve önemli. Bu bağlamda kampanyaya destek olmak için üçüncü kez geldim. Bu süreçte 90 yaşındaki kayınvalidem ve kayınpederim de geldi. Corona’yı kabul etti. “Eğitim ve öğretimimizi 6 Eylül’de açmanın heyecanını yaşıyoruz. Değerli velilerimizin kıymetini bilin.” dedi.

Vadi Gökçen Bolat, “Çocuklarımız için bunu yapmalıyız. Okula geri dönebilmeleri ve eğitimden geri kalmamaları için hepimiz bundan sorumluyuz. Bence herkes aşılarını yaptırsın. 3 çocuğum var. , “Okulda arkadaş edinmek, özgürce oynamak, birbirlerine sarılmak istiyorlar.” dan uzaklar. “Hepimizin gerçekleşmesi için aşılara ihtiyacımız var” dedi.

Minik öğrenciler de okullarını çok özlediklerini ifade ettiler.

Fahrettin Ulusoy İlkokulu’nun başlattığı kampanyaya Atakumu Kaymakamı Kemal Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Murat İgit ve Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Yetik de katıldı.

Ebeveynler ve öğretmenler aşı olmak için acele ettiler
Ebeveynler ve öğretmenler aşı olmak için acele ettiler
Ebeveynler ve öğretmenler aşı olmak için acele ettiler
Ebeveynler ve öğretmenler aşı olmak için acele ettiler

Kaynak: Haber Ajansı / Furkan Abrek Ünal

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu