Magazin

VJ Bülent organlarını bağışladı – Haberler Magazin

VJ Bülent; “Bütün organlarımı bağışladım. Tabii ki sadece böbreklerini, kalbini ve gözlerini bağışlayabilirler. Ben Muhterem Bakire Sanırım bundan hoşlandım. Her organın çürüyüp sıraya giren birçok insana hayat vereceğini düşünüyorum. Bu yolu takip edersem ya bir böbrek hediyem olur ya da tüm vücudum… Eninde sonunda hepsi toprak olur sevgili Olkai’m. Bazı arkadaşlarım “bakma” dedi, ben neden yapmayayım? Toza dönüşecek! .. Şimdi insanlar beynimi, gözlerimi, kalbimi, dalağımı ve böbreklerimi bekliyor. Umutsuzca organ kuyruğunda bekleyen insanlara yardım edebilme duygusu bence büyük bir mutluluk. Bilmiyorum biliyorsunuz mafyada 1 böbrek 1.5 trilyondur… Duran kişi anında 500 bin – 600 bin GEL’e satabilir… Tabii bu illegal bir durum. ben de dedim ki; Allah hepinizden razı olsun, böyle bir şey olursa birçok hasta böbrek diyalizini bekliyor. Aynı şey diğer organlarda da olur. Onlara katkıda bulunmak istedim.”

“Organ bağışı için ne gerekir?” VJ Bülent’in sorusu üzerine; “2 şahit gerekir. Her iki şahit de akraba olmamalı. Sonra affedersiniz.” Dedim.

Huysuz Bakire lakaplı Seyf Dursunoğlu’nun organlarını feda ettiği ama yapılmayan fotoğrafları olduğunu hatırlayın, Bülent Çarıkçı; “Huysuz Bakire çok istese de bunu yazılı olarak bildirmediği için uygulanamadı. Yazılı değil sözlü olarak açıkladı. Organlarımı Sağlık Bakanlığı’na bağışlamayı başardım. Merhum bunu yapmadı. Bunu sözlü olarak söyledi. “Ama hiç hastaneye gitmedi ve bunu yapmadı. Organlarını taktığında hemen kartı aldı” dedi.

Ünlü şarkıcı ve VJ Bülent, ‘Bunun gerçekten zor bir karar’ olduğunun hatırlatılmasının ardından, “Organlarımı gönüllü olarak bağışladım. Türkiye’de pek çok insan organ bağışlamayı bilmiyor. Yoğun bakımda beyin ölümü olduğunda. , organlar alınıyor ve “Buzluk kaplarında bekletiliyor ve sıradaki hastalara gönderiliyor. Organlarım kim? Kimler can verir bilmiyorum ama insanlara küçücük bir katkım olursa bana da iyi gelir. mutlu” dedi.

VJ Bülent organlarını bağışladı

Snob Dergisi – Dergi Haberleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu