Gündem

Yahyalı Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısını yaptı

Eylül ayında Yahya Belediyesi’nde olağan meclis toplantısı yapıldı.

Yahyaal belediyesinde Eylül Kent Konseyi’nin bir sonraki toplantısı yapıldı.

Başkan belediye binasında Esat Öztürk Başkan’ın başkanlık ettiği Meclis toplantısında, gündem maddelerinden biri Ek’te olmak üzere 5 madde görüşüldü ve karara bağlandı.

Parlamentoda belediye hizmetleri için araç satın alma talebi, Kaiserigas’a doğal gaz şebekesine yatırım yapma taahhüdü talebi, binanın güneş paneli. Enerji Paneller için metrekare başına ücret tarifesi belirlenmesi, cadde adının değiştirilmesi gerekliliği ve belirlenen alanlara fidan dikimi için yapı kiralama izni alacak kişi veya tüzel kişinin talebi dikkate alındı.

Belediyenin gelir durumu hakkında meclis üyelerine bilgi veren Yahya Belediye Başkanı Esat Öztürk, “Belediye olarak kendi yağımızı kendimiz pişiriyoruz. Ürettiğimiz ve sattığımız gayrimenkullerden gelirlerimizi artırdık. Çalışıyor. Gayrimenkulümüzü iyileştirdik. Geliri 3 milyon GEL’e çıkarmayı planlıyoruz.Bu rakamı 4 milyon TL’ye çıkarmayı planlıyoruz.Kazandığımız gelirle filomuzu gençleştirdik.Ayrıca sıcak asfalt, yüzey, parke, halı alanı ve vaat eden bir kongre ve gösteri merkezi yapacağız. Görev süremiz sona erdiğinde ekip olarak hep birlikte onun bize söz verdiği projeleri yerine getirdiğimizi söyleyeceğiz. Belediye meclisimizde çalışıyorlar. Teşekkürler. dedi

Yahya Sakrebulo Eylül oturumunu gerçekleştirdi
Yahya Sakrebulo Eylül oturumunu gerçekleştirdi

Kaynak: Newslas Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu