Teknoloji

Yıldırım’a modern aile sağlığı merkezi

Modern Aile Sağlığı Merkezi Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Karapınar Mahallesi’nde yapılacak olan Yıldırım Aile Sağlığı Merkezi’nin temeli törenle atıldı.

Yıldırım’da Modern Aile Sağlığı Merkezi

Bursa – Bursa Büyükşehir BelediyesiKarapınar Mahallesi’nde yapılacak olan Aile Sağlığı Merkezi’nin temeli törenle atıldı.

Bursa’nın ulaşımdan altyapıya, eğitimden spora tüm alanlarda gelecekte hayata geçireceği projelerin hayata geçirilmesi. Büyükşehir BelediyesiSağlık yatırımlarında da hız kesmeyecek. Bu çalışmalar kapsamında Yıldırım Karapınar Aile Sağlığı Merkezi’nin temeli atıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan merkez, Yıldırım Belediyesi tarafından 480 metrekare taban alanı ile toplam 2 kat olarak tasarlandı. Aile Sağlığı Merkezi, Doktor Muayene Odası, 2 Tıbbi Müdahale Odası, 3 Gebelik İzleme ve Aile Planlama Odası, 2 Aşı ve Çocuk İzleme Odası, Egzersiz ve Toplantı Odaları, Laboratuvar ve Mutfak, Tıbbi Atıklar, Kazan Dairesi gibi Diğer İhtiyaçlar. Tüm yerler bulunacaktır. 3 milyon GEL’e mal olan merkezin 7 ayda faaliyete geçmesi bekleniyor.

Vakfın Karapınar ilçesindeki açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yıldız, Bursa Milletvekilleri Ahmet Kılıç ve Attila İdinci, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Yıldırım İlçe Müdürü Adem Canazıcı katıldı. Fevzi Yavuzilılmaz ve mahalle sakinleri katıldı. Törende konuşan Başkan Yardımcısı Ahmet Yıldız, sağlıklı şehirlerin sağlık ve zindelik ile ilgili tüm kentsel ve çevresel konularda eşitsizliğin azaldığı yerler olduğunu söyledi. Kentlerde yaşayan insanların gıda, su, barınma, iş ve güvenlik gibi herkesin ulaşabileceği, herkese en uygun düzeyde halk sağlığı ve sağlık hizmeti sunmasının sağlıklı kentler olabileceğini kanıtlayan Başkan Yardımcısı Yıldız, “Ne zaman? Sağlık denilince hepimiz Kanuni Sultan Süleyman’ı düşünürüz. Ünlü replikleri devreye girer. Devlet olarak halk arasında itibar gören bir nesne yoktur, devlet dünyadaki temiz havanın soluğudur. Bursa sağlıklı bir şehir imajı ve insanımızın mutlu yaşayacağı bir şehir inşa etmek Belediye, Kent Sağlığı Vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine erişiminin yanı sıra sağlık hizmetleri konusunda da kararlar alıyoruz.Bu kapsamda temellerini atıyoruz. önemli bir boşluğu dolduracak bir aile sağlığı merkezi için Karapınar İlçede. Aile sağlığı merkezleri, bireysel sağlık sistemine birincil giriş noktasıdır. Kârlı olun. Hımmm” dedi.

Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, Karapınar Mahallesi’ne destek veren ve her türlü hizmeti sağlayan Büyükşehir Belediyesi ve Yıldırım Belediyesi’ne teşekkür etti. Türkiye’nin sağlıkta başarılı bir tarih yazdığını söyleyen Kılıç, şehirlerin en ücra köşelerinde sağlık hizmeti vermeye devam edeceklerini söyledi.

Bursa Milletvekili Attila İdinç, projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen Büyükşehir Belediyesi ve Yıldırım Belediyesi’ne teşekkür ederek, önümüzdeki süreçte Karapınar ilçesi başta olmak üzere tüm ilçelere gerekli hizmetlerin sunulacağını söyledi.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, sadece binaları yenilemeyi değil, geleceğe güvenle bakan barışçıl bir nesil yaratmayı da hedeflediklerini söyledi. İnsanların günlük hayatını kolaylaştıran projeleri hayata geçirdiklerini anlatan Yılmaz, “Karapınar ilçesine değer katmaya devam ediyoruz. Karapınar, kamu yatırımlarıyla ilçemizin önde gelen alanlarından biri. Hızlıyız’ proje geliştirmeye başladık. İş. Tüm kamu hizmetlerinin tek merkezde toplandığı bir kompleks haline getiriyoruz. Pazar Bölge Müdürü, PTT Şubesi, Aile Sağlığı Merkezi YILMEK kurslarını ekliyoruz. Merkeze başarılar diliyorum” dedi.

Kaymakam Adem Yazıcı, sağlıksız hiçbir şeyin değersiz olmadığını ve mevcut pandemi ile ilgili sağlık yatırımlarının ne kadar önemli olduğunun bir kez daha netleştiğini söyledi. Bursa’nın sağlık açısından ciddi alt yapısı ve yatırımları olduğunu söyleyen Yazija, tesisin bölgeye hayırlı olmasını diledi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzilmaz, eski binanın yenilenmesine ve vatandaşlara hizmet vermesine katkılarından dolayı Büyükşehir Belediyesi ve Yıldırım Belediyesi’ne teşekkür etti. Son bir buçuk yılda sağlık tesislerinin öneminin daha iyi anlaşıldığını anlatan Yavuzilmaz, Bursa Şehir Hastanesi’nin son dönemde önemli bir rol üstlendiğini kaydetti.

Karapınar Mahallesi Muhtarı Mehmet Çakır, mahallenin yıllardır yaşadığı hizmetleri yerine getirdiğini belirterek, vatandaşlar adına hizmet veren herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Karapınar Aile Sağlığı Merkezi’nin temeli atıldı.

Bu arada törenin ardından vatandaşlara Aşure okundu.

Yıldırım'da Modern Aile Sağlığı Merkezi
Yıldırım'da Modern Aile Sağlığı Merkezi
Yıldırım'da Modern Aile Sağlığı Merkezi
Yıldırım'da Modern Aile Sağlığı Merkezi

Kaynak: Haber Ajansı lashlas / Mehmet Şensöz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu