Gündem

Yorgun flamingo Çanakkale’de tedavi altına alındı

Yorgun flamingolar boğazda tedavi edilir

Yorgun flamingo Çanakkaleİşlenmiş

Chanakale – Flamingo, Chanakale’ye uzun bir uçuştan sonra yorgun, Doğa koruma ve milli parklar Bir şube tarafından tedavi edildi. Flamingoların sağlığı için gerekli tüm önlemler alınır.

Çanakkale’nin Ekabat semtinin tarihi Gelibolu YarımadasıBuick Bonelli Körfezi’ndeki Kanakale’de dün gece yorgun düşen Flamingo vatandaşlarının raporuna göre Çanakkale Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerine haber verildi. Kısa sürede bölgeye gelen ekipler, ilk müdahalenin ardından flamingoyu DKMP şube müdürlüğüne getirdi.

DKMP şube müdürü Veteriner Meltem Dimisch tarafından tedavi altına alınan flamingo’nun iyileştiği bildirildi.

Konuyla ilgili konuşan Dimişgi, “Hassas vatandaşlarımızın sosyal medya üzerinden bizleri bilgilendirmesinin ardından akşam saatlerinde Gelibolu Anafartaları ilçesine bağlı Gönül Ası bölgesinde flamingomuza müdahale ettik” dedi. Şu an tam olarak bilmiyoruz ama kanatlarında ve bacaklarında herhangi bir travma yok. Flamingoları beslemeye başladık. Bu canlılar yediklerini süzüp yedikleri için çorbaya benzer bir bitkisel besin takviyesi yapıyoruz. Ayrıca serum ve vitamin takviyelerimiz de mevcuttur. Bugün röntgenleri çekiliyor. Güçlendirilmesi gerekiyor. O yüzden bu kritik dönemden sonra inşallah eski haline kavuşur. Yapacağız’ dedi.

Yorgun flamingolar boğazda tedavi edilir
Yorgun flamingolar boğazda tedavi edilir
Yorgun flamingolar boğazda tedavi edilir
Yorgun flamingolar boğazda tedavi edilir

Kaynak: Newshlas Haber Ajansı / Utku Yaşar Cüce

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu