Ekonomi

Yozgat’ta hazineye ait arazilere gelir getirici bitkiler dikilecek

Yozgat’ta tarıma elverişli olmayan hazine arazilerine gelir getirici bitki türleri dikilecek ve vatandaşlara ekonomik destek sağlayacak.

Yozgat’ta tarıma elverişli olmayan hazine arazilerinden elde edilen gelirler Çimen Türler dikilecek ve vatandaşlara ekonomik destek verilecek.

Yozgat Valisi ile Kayzer Orman Bölge Müdürlüğü Kentin milli gayrimenkul arazilerine karlı meyve fidanı dikimi için protokol imzalandı.

Yozgat Valiliği Kabine Salonu’nda düzenlenen imza töreninde Vali Zia Polat, geçen yıl kentte 1,2 milyon fidan dikildiğini, bu yıl ise yaklaşık 1,5 milyon fidan dikeceğini söyledi.

Vali Polat, Yozgat genelinde çam fidanı dikmeye devam ettiklerini ancak vatandaşlara gelir getirecek fidanlar yetiştirmek istediklerini söyledi. , alıç, böğürtlen, adaçayı, nane, kekik ilimizin ulusal emlak ilçelerinde bulunmaktadır. Bu bitkileri uygun yerlere uygun yerlere dikiyoruz. Vatandaşımıza gelir getirecek bitki türleri için elimizdeki kaynakları Orman Genel Müdürlüğü ile birleştirmemiz gerekiyor. Daha sonra Yozgat’ta karlı fidan dikmeye başladık. Tarım ve Orman Bakanımıza, Orman Genel Müdürümüze, bölge ve il müdürlerimize teşekkür ediyorum. “Ve bence bu işin sahibi o,” dedi.

Kaiser Orman Dairesi ile Yozgat Valisi arasında imzalanan protokole göre Kaiser Orman Genel Müdürü Issa Chapkin, atıl durumdaki hazine arazilerine tarıma uygun olmayan gelir getirici bitki türlerini diktiklerini söyledi. – Yozgat

Yozgat hazine arazilerine gelir getirici bitkiler dikilecek

Kaynak: Newslas Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu