Magazin

Zeki Müren’li reklam olay yarattı! Tartışmalar büyüyor…

Oyuncu Çağaları Çorumlu, banka kredi kartının 20. yıl dönümü dolayısıyla çekilen bir reklam filminde “Sanat Güneşi” Zeki Müren’i canlandırdı.

oyuncu Kağalar Çorumlu“Sanat Güneşi” Zeki MooreBanka Kredi Kartın 20. yıl dönümü etkinliği için çekilen bir reklam filminde gösterdi.

Cem Yılmaz’ın yazıp yönettiği “Arif V 216” filminde Zeki Müren’i canlandıran ve başarılı olan Çağlar Çorumlu, bu kez sosyal medyayı ikiye böldü.

Sanatçının anısına hakaret edildiğini iddia eden Zeki Miren’in hayranları, reklamın bir an önce geri çekilmesini istedi. Twitter’da “trend konu” başlığı altında yorum yapan bazı sosyal medya kullanıcıları Chaglar Çorumlu, reklamın başarılı olduğunu söyledi.

Ayrıca reklam filmlerinde rol aldı.

Zeki Maren, komedyenlerin kendisini kısaca taklit etmesinin ardından şunları söyledi:

“Neden zahmet ediyorsun? Taklitler orijinali canlı tutar.” Nilgin Belgin ve Zafer Alguz, Art Guinness’in bu sözlerini hatırlayarak Chagala Chorumlu’ya destek verdi.

Belgin, “Zeki Miren’in reklamının kendisine saygısızlık olduğunu bilmiyorum. Bana onu tekrar hatırlattığı için mutluyum. Çağala Çorumlu’yu da tebrik ediyorum, çok iyi oynadı. Taklitlerin aslını yaşattığına inanıyorum.” Zafer Alguz, Art Guinness’in hatırasının canlı olduğunu da belirterek, “Zeki Müren yaşasaydı ‘Tebrikler efendim’ derdi.

Bıraktığı kurumlara destek

Banka, ilanda, Zeki Miren’in hatırasını Türk Eğitim Vakfı ve sanatçının mirasını emanet ettiği Türkiye’nin en önemli kurumlarından TSK Mehmetçik Vakfı’nın desteğiyle onurlandırdığını söyledi.

“Hafızasına saygısızlık”

Çağlar Çorumlu’nun Zeki Maren’i canlandırdığı reklamla ilgili sosyal medya kullanıcıları şu yorumları yaptı:

Dark Angel: “Sanatçıya hakaret, küfür ve gereken özen gösterilmedikçe saygısızlık olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca reklamın sonunda gerekli cevap verildi. Bu beni çok mutlu etti.”

Emek Ginench: “Ne zaman bir reklam çıksa aileye ‘Allah rahmet eylesin, büyük sanatçıydı’ diyoruz. Bize sanatımızın güneşini hatırlattığı için mutluyum.”

Barış Yarkada: “Bu Zeki Müren’in saygısız anısı. Bu saygısızlığı bırakmalı ve reklamı bırakmalı. Bu saygısızlığa Zeki Miren’i oynayan Çağıllar Çorumlu’nun da katkısı var. Sadece para değil, Çorumlu…”

Melih Ankik: “Reklam Zeki Maren’e saygısızlıktır. Göz ardı edilemez.” Taklit aslını andırıyor.”

Ata Benley: “Reklamı gülümseyerek izledim.”

Kaynak: Özgürlük

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu